Eesnäärmepõletik? 27.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Olen Teie vastuvõtul käinud ja hetkel ravi pooleli.

Minu eesnäärme sekreedi uuringu tulemused:
Absident - 4p
Mikrofloora - mõõdukalt
Maht - 0,15

Eesnäärme sekreedi tsütoloogiline analüüs
teised tuuma rakud % - 7
neotrofiilid % - 36
neotrofiile - 1
ümarrakke - 2,80
monotsüüdid/ makrofaagid - 2
tuumata rakud % - 55

Iseärasused
II-6 - 96

Mis täpsemalt see iseärasuste näitaja ütleb? Mis/kus põletiku allikas täpsemalt on (eesnäärme põletik?) Kas pikaajaline põletik võib hakkata mõjuma ka südamele?

Soovisite ka et partner kontrolliks ennast põletike suhtes. Kas suguhaiguste testist piisab või peaks rohkem uuringuid tegema?

Küsimusi tuli küll palju, aga loodan, et Teil on aega vastata.

Tänades
Kõike parimat soovides

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sekreedist näitab põletikku neutrofiilide koguarv, vähem ka nende % ümarrakkudest. Il-6 on lisanäitaja, mis mingil määral kajastab põletikku indutseeriva teguri aktiivsust - õigemini organismi reaktsiooni aktiivsust ärritajale uuritavas materjalis.
Pikaajaline krooniline põletik võib üle püsiva ülemäärase oksüdatiivse stressi soodustada südame-veresoonkonna haiguste teket. Samas otsest mõju südamele kindlasti ei ole.
Partneril poolelt on põhitähtis põletikureaktsiooni esinemine tupes, emakakaelas või kuses. Suguhaigused on vaid üks väike osa naise selle trakti põletikest- õigemini põletike põhjustest.