Sperma 17.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lgp. hr. Punab.

Tahaksin küsida mehe sperma näitajate kohta: kogus 2,5 ml, konsentratsioon 16 milj/ml, elus spermatosoidide arv 69%, normaalseid spermatosoide 62%. vabandan küll, et kirjutan nii vähe andmeid, kuid ka see peaks olukorda iseloomustama. See on kõige parem tulemus, mis on saavutatud ravimite võtmisel, tavaliselt on näitajad madalamad, elusaid 30% ringis ja normaalseid alla 30%. Oleme püüdnud juba aastaid last saada. Androloog arvab, et sperma näitajaid pole kehvad, liikuvus võiks ainult parem olla ja ravimeid on just liikuvuse paremaks muutmiseks vaja võtta. Kunstlikut viljastamist ei soovita, kuna näitajatel pole viga. Ja kui ei õnnestu rasedus, siis on viga minus (naises). Günekoloog räägib vastupidist, et viga on mehe spermas, minus ei suuda leida mingit viga. Nii on läinud juba kuus aastat. Milline oleks teie erapooletu arvamus selle sperma kohta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nagu mõned vastused tagasi ütlesin, saab üksiti sperma analüüsile toetudes rääkida vaid rasestumise tõenäosussest. Spermatosoidide hulk alla 20 milj/ml langetab rasestumise tõenäosust üsna oluliselt. Elus spermatosoidid vastavad vist liikuvatele rakkudele- see parameeter näib olevat normi piires. Kahjuks ei tea Eestis laborit, mis kasutab spermatosoidide väliskuju hindamisel 62% võimaldavaid normi kriteeriume.

Minu soovitused:

1. Teha sperma analüüs kaasaegses laboris, mis töötaks rahvusvaheliste nõuete alusel. Sellisteks laboriteks on Tartus Tähe erakliiniku ja Maarjamõisa Polikliiniku labor, Tallinnas HTI labor.

2. Tulla vastuvõtule, sest info terviseseisundist, põetud haigustest, läbivaatus ja ka hormoonuuringud annavad vähemalt samavõrd lisainfot kui sperma analüüs

3. Arvestades teie 6 aastast lastetuse perioodi küsiksin, kas ja kuidas on uuritud teie munajuhade läbitavus? Kas on tehtud laparoskoopia?

Praeguses otsuses tuginen vaid ühel parameetril - spermatosoidiede hulgal ja selle alusel peaks teil rasestumise tõenäosus olema umbes 20% ühe aasta jooksul. Täiendavad uuringud ja info võivad hinnangut liigutada mõlemale poole.

Edu soovides

Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

sperma puudumine

peale eesnäärme löikust 10a tagasi kadus sperma täielikult.kas on mingi vöimalus taas tekkeks?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Infot küll vähe, kuid saan aru, et orgasm on säilinud ja sperma purskub põie poole ning väljub pärast kusega. Lahendus on vajalik siis kui peaksite planeerima last. Kui häirib, siis soovitan vastuvõtule ...

Loe edasi

sperma külmutamine ja võtmine

Kuhu saaks pöörduda, kui kiiresti saaks vastuvõtule ja kui palju mksaks sperma võtine-külmutamine enne pahaloomulise kasvajaga plaanitud kiiritus -ja/või keemairavi
Aitäh!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma külmutamise võimalust pakuvad Tallinnas Nova-Vita kliinik ja Tartus Elite kliinik.

Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

sperma

..mul on kollane sperma,mis teha???:S

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti külastada...
Kollane sperma viitab tugevale eesnäärkme/sugutarkti põletikule.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

sperma värvus

olen 20-ne ,spermas on punakad tükid,kas on midagi tõsist?
mingisuguseid valusi ei ole ja ravimeid ei ole ka võtnud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on sperma siis veidi verd, mis viitab ikkagi sugutrakti põletikule. Soovitan tulla meestearsti juurde uuringutele. Peaks tegema sperma analüüsi põletikule ja vajadusel ka suguhaiguste uuringud.
Loe edasi

sperma analüüsi

Kas oskate infot jagada, kus saab anda sperma analüüsi Tartu linnas ning paari sõnaga kuidas seda antakse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsi antakse masturbatsiooni teel labori juures asuvas privaatruumis. Teha saab seda Tähe Erakliinikus või Maarjamõisa polikliiniku androloogia kabinetis.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

sperma

Mis asi on ikkagi sperma (millest koosneb). kas see on ôige, et sperma sisaldab palju meeshormoone? kas môjub tervisele halvasti kui sperma alla neelata? Ettetänades:K

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma koosneb ~5% osas spermatosoididest, ~30% osas eesnäärme sekreedist ja ~70% osas seemnepõiekeste sekreedist. Hormoone ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid on spermas tõesti märksa enam kui teistes ...

Loe edasi

lapsetus

kui mees on viljatu kas sis on selline võimalus et orgasmi saab aga spermat ei tue.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tulek ja viljakus pole omavahel seotud. Spermatosoidid moodustavad vaid alla 5% sperma mahust. Mehe viljakust saab hinnata läbivaatuse, hormoonuuringute ja sperma analüüsi tulemuste alusel.
Edu ...

Loe edasi

sperma kvaliteet

milliste protsetuuridega ja proovidega tehakse kindlaks sperma kvaliteet?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsiga (vt. kaks küsimust tagasi). Hindame sperma mahtu, spermatosoidide arvu, nende liikumist, ja väliskuju. Samuti testime tavaliselt ka põletikureaktsiooni suhtes spermas.
Edu, Margus ...

Loe edasi

sperma

Tere!

Kas see on normaalne kui pärast seemnepurset eritub peenisest natuke

lima ja kui sperma on vesine.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lima on suure tõenäosusega siiski sperma viimane fraktsioon, mis aegamisi kusitist välja voolab. Sperma viskoosssuse/vesisuse hindamine on väga subjektiivne ja siin ei oska küll mingit arvamust avaldada. ...

Loe edasi

sperma

Tere!

Mul on sperma kollakas. Kas võib mingi probleem sellega seoses olla? Mida teha tuleks?

Ette tänades, M

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma kollane värvus on tavaliselt tingitud eesnäärme põletikust. Soovitan tulla ja teha sperma analüüs põletiku suhtes ning vajadusel tuleb läbi teha põletikuvastane ravi.

Edu soovides
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: