Suguti kihelus 06.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Suguti kiheleb. Mu abikaasa jäi 3 nädalat tagasi kopsupõletikku. Tegi läbi kaks erinevat antibiootikumi kuuri ja tal tekkis samuti kerge kihelus ja mingi voolus. Kas see võib olla üle kandunud minule ja mida ma peaksin selle raviks tegema.
Abikaasa rääkis murest oma arstile ja talle soovitati piimhappe baktereid sisaldavat küünalt. Väga palju see teda aidanud ei ole. Kihelus kestab edasi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosega on tegemist suguti seenpõletikuga. Ostke apteegist klotrimazool kreemi ja määrige õhukese kihina 2 korda päevas punetavale alale (5 päeva peaks piisama). Tegelikult võiks sama ravimit kasutada ka teie partner. Temal oleks kasulik ka nasiteasrti külastada, et probleem lõpuni selgeks saada ja ära stabiliseerida. Senimaale seks preservatiiviga.