Peenisel ebameeldiv lõhn 17.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure järgmine: Nüüdseks ca 1,5 kuu jooksul on peenisel eesnaha alla tekkiv kerge eritus, mis on läbi paistev ja ebameeldiva lõhnaga.
Seda on ka varem olnud, siis perearsti soovitusel kasutasin sellist kreemi "Travogen", mis on varem aidanud või vähemalt mõneks ajaks selle ebamugavuse eemaldanud. Nüüd aga see ei aita ega lähe ära.

Tähelepanekud: Peale pesemaskäimist on eritus ja lõhn tagasi ca 1 tunniga ja kuidagi kubeme piirkond higistab rohkem kui peaks.
Ja ka selline asi, et erektsioon ei ole püsiv suguakti ajal.
Käidud on ka suguhaiguste kontrollis, tegin kõik analüüsid, öeldi, et kõik on ok.

Kas käsimüügis on midagi paremat arvatava seene raviks ja kas tuleks teha mingisugune kuur, et see täitsa välja ravida?
Kas see ka mõjutab erektsiooni?
Lugedes siit teisi kirju, siis erektsiooni probleemideks soovitati X-potentsi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist siis kroonilise eesnaha ja peenisepea põletikuga. Kuna probleem on kestnud ebatavaliselt pikalt ja lootus iseeneslikule paranemisele on väike, siis soovitaks siiski külastada meestearsti ja põhjus kindlaks teha. Selleks peaks tegema eesnaha aluse materjali külvi. Enne visiiti on kasulik 24 tundi peenist mitte pesta. Samaaegselt tasuks ka partneril ennast põletike suhtes kontrollida.
Kui üks asi tehtud, siis saab ka teise teemaga tegelema hakata. Eesnaha põletik otseselt erektsioonihäiret ei põhjusta. Kaudsed seosed on küll olemas. Käsimüügiravimitega probleemi ilmselt ei lahenda.