Suguti seenhaigus 08.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Suvel tekkis problee, kus eesnahk läks paiste ja hakkas valutama. Eriti hell koht on see ribake, millega eesnahk on juskui ühendatud peenisepeaga. Väga kiiresti tekib hall tugev katt.
Lugesin kommentaaridest, et võib olla seeneke. Kasutasin klotrimasooli nädala ja pesin 2x päevas. Kõik paranes, kuid nädala pärast hakkas jälle pihta. Praeguseks järgin kõiki hügieeninõudeid, aga asi ei parane, Valu on mmm, justkui rändav. Mõnel päeval luki peal, siis külgedel, siis jäle allosas. Kuna meestearstile ei ole võimalik Haigekassa kaudu ligi saada, järjekorrad mitu kuud, siis millist rohtu peaksin võtma? Retseptiravimid saaks perearst välja kirjutada, aga siin on väike kompetentsiprobleem. Kui teaksin rohu nime, saaks talle öelda. Või on vajalik ikkagi aeg kinni panna ja teha juba täpsed uuringud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Retseptiravimite soovitused jäävad seaduse tarkuse toel vaid arstikabineti seina vahele. Võite pööduda ka naha- ja suguhaiguste arsti poole. Kroonilised eesnahapõletikud on selles vanuses sageli üsna keerulised haigused. 95% eesnahapõletikest on mehele sugulisel teel levivad haigused - see tähendab, et püsiva ravitulemuse saab vaid ka partnerit raviprotsessi kaasates. Seega palju infot teie kirjast siiski kahjuks puudu.