Küsimus prostatiidi kohta 18.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus prostatiidi kohta. Nimelt olen Teie patsient. Oli prostatiit juba kroonilises viisiil olnud aasta vms, olin käinud ka Dr Ausemehe vastuvõtul, kuid ka tema soovitas Teie juurde tulla. Teie juures sain kevadepaiku ravi - mingi Remedex ja antibiootikumid vms päris pikalt. Käisin ka juulis uuesti kontrollis, kus see mingi tase oli nö enam vähem normi piiril ning panite 3 kuuks järelravi. (Prostamol uno ja mingid taimsed asjad, kõik retseptivabad)

Olin ise üle kuu aja Aasias ning pidin küll oktoobris tulema arstile, kuid unustasin. Hetkel juba november ning kahjuks pean ka lahkuma aasta lõpuni Eestist.

Nüüd küsimus: kas peaksin tulema veel kontrolli? Kaebused on kadunud, st "valu" enam ei ole. Kui siis vahetavahel mõningased häired urineerimises (a´la mõned tilgad tulevad hiljem). Kuid siuke "tuim" valu munandites on kadunud. Vahepeal peale seemnepurset on tunda kerget siukest nö "tulitavat" tunnet alakõhus...

Võimalus panna analüüsi aeg ning Teie juurde aeg alles uuel aastal. Kas oleks vajalik teha veel üks kontroll või tulen Teie juurde alles kevadel? (korra aastas kontrollida vms)?

Küsimus sai küll segane, kuid ehk oskate head nõu anda ...

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mida noorem patsient seda parem tulemus...
Päris ilma tagajärgedeta pikaajaline eesnäärmepõletik kahjuks siiski ei taandu. Küll õnneks ajas asi paraneb.
Kontroll oleks kindlasti kasulik ära teha, sest on umbes 20% võimalus, et põletikuraektsioon tuleb tagasi ja ka siis kehtib reegel, et mida kiiremini ravi alustad seda parem.