Lõtv munandite nahk 19.10.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, probleemseks teemaks on munandite nahk, mis on väga lõtv ja veninud minu meelest, iga aastaga läheb asi hullemaks. Parempoolne munand on suurem kui kana muna vasak on norm. ja nahk nende ümber, eriti alt kuni pärakuni välja, on lõtv ülemäärane nahk, mis mahub juba tervesse pihku. Minu teada peaks nahk olema ilusti ümber munandite, mitte rippuma eraldi jalgevahel. Erektsioonses asendis tõmbab nahk prinki ja on ilusti ümber munandite. Väga ebameeldiv on isegi saunas käia. Kuidas saaks selle asja korda ja millest on see tingitud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane lugu ilmselt olulise psühholoogilise komponendiga. Et selgust saada ja miskit targemat nõu anda tuleks ikkagi vastuvõtule tulla. Ilma läbivaatuseta siin kusagile ei jõua. Munandi naha pingsus sõltub kõige enam stressist ja temperatuurist.