Veresoon läks sõlme või umbe 24.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Augustis tekkis naha alla nähtav punn. Asetseb see veidike enne pead naha all. Kõige liikuvamas kohas. Paistab, et tegemist on ühe suurema veresoonega, mis näib olevat sõlmes, ehk läheb punni ja kõvaks. Probleem esineb eelkõige tööasendis, kuid ka tavaolukorras on see punn märgatav.

Hetkel veel valu ei tee ega muud moodi häiri. Samas paistab nagu oleks see viimasel nädalal veel edasi arenenud, ehk tundub nagu juba veresoon on punnis pikemalt.

Arvatavast on tegemist mehaanilise vigastusega, sest tekkis see peale ühte maratonüritust.

Mida sellega peale hakata? Muret teeb see sellepärast, et läheb ikka päris kõvaks ning vahel kardan, et läheb hoopis lõhki. Hetkel mingid teraapiat teinud pole ning tööd teeme vanaviisi edasi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina näitaks ikka arstile ette. Kirjelduse alusel saan vaid midagi arvata.
Tüüpilistel juhtudel on tegemist umbunud lümfisoontega. Kui ikka on sellega tegu, siis miskil hetkel hakkab ka ära kaduma. Eriravi vajab harva.
Arsti visiit oleks siiki kõige targem tegu ette võtta.