Genitaalherpes? 07.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paar ööd tagasi tekkis väga kipitav tunne munandinaha peale. Peale vaadates ei saanud nagu midagi aru, mingit märki ei olnud, kuid hiljem läks piirkond punaseks ja on valulik siiani. Umbes 5 aastat tagasi diagnoositi mul genitaalherpes päraku piirkonnas (pole õrna aimugi, kust selle sain) ning see on seal ikka aeg ajalt märku andnud. Olen määrinud Travocort kreemiga (arst määras), mis on toiminud koheselt ja hästi. Rohkem ravi pole tehtud-määratud. Senini on GH vaid päraku piirkonnas esinenud. Kas nüüd võib olla siis nii, et herpes on tulnud ettepoole? Panin aja küll erialaarsti juurde, kuid sinnani on veel aega. Kuidas vastuvõtuni toimida? Mis ravi teha? Määrida Travocort kreemiga?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Trovokort ei tohiks küll herpese vastu toimida. Rohkem seene ja põletikuvastane ravim.
Vaadates pilti kahtlustaksin hoopis miskit väiksema veresoone lõhkemist selles piirkonnas. Kui nüüd sinakaks läheb, siis ilmselt nii ongi. Päris herpese leid see pole.
Kui kreem ei aita, siis pole mõtet seda ka kasutada. Targemat nõu oskaksin vaid peale läbivaatust anda. Kui ei süvene, siis pole enne arstivisiiti ilmselt vaja ka midagi erilist teha.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kas herpes???

Probleem tekkis 2päeva tagi. Eesnaha alla tekkisid villi moodi moodustised millele ei eelnenud sügelust ega ebamugavustunnet. Esimese päeva õhtuks olid villid katki läinud kuid samas pole nad valusad puutudes ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui nii kiiresti paraneb, siis vaevalt, et herpesega tegemist saab olla. Soovitan järgmist - kui probleem tekib uuesti, siis kasutage seda kirjavahetust ja pöörduge koheselt meestekliinikus arsti assistendi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: