Eesnääre ja aklimatiseerumine 07.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olgu kohe öeldud, et meestearsti aeg on mul juba kinni pandud. Et aga sinna on veel nädalaid aega ja valu häirib, siis küsin nõu (ehk on teistel ka huvitav lugeda).
Selleaastase kuuma suve järsk muutumine külmaks ilmaks annab ebamugavalt tunda. Olen käinud eesnäärmehädadega (valu peale seemnepurset, kerged kusemishäired) varem meestearsti juures ja mul on diagnoositud kerge põletik. Ravi läheb ilmselt veel edasi, aga mind hoiatati, et ilma külmenedes võib esineda kaebusi. Esinebki. Kubeme ja päraku vahel on pidev ebamugavustunne ning tunnen end jõuetuna juba umbes nädala. Tundub, et eesnääre on turses. Samas kui ebamugavustunen ja mõningane kipitustunne välja arvata, ei ole urineerimisel ega seksuaalelus häireid.
Minu küsimus oleks - kuidas soovitate sellise ebamugavustundega toime tulla? Lugesin sel teemal internetist ja soovitatakse kuuma vanni ("sitz bath"), tsingitablette, kõrvitsaseemneid, eesnäärmemassaaži. Kas käsimüügi valuvaigisteid võib kasutada? Igapäevatöös on mul palju istumist ja nii hull asi ei ole, et koju tahaks jääda.
Olen 26-aastane ja elan regulaarset seksuaalelu.
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul peaks kindlasti tegema eesnäärme sekreedi uuringu, et konkreetne haiguse faas kindlaks teha. Suure tõenäosusega tuleb vähemalt esialgu rakendada vähe aktiivsemat ravi, kui see mida kirjeldate. Kuni arstile jõudmiseni võite julgelt kasutada Ibuprofeeni tablette 400 mg 2 korda päevas peale sööki. Ei sobi neile, kel maoga muresid.
Sooja istevanni võite proovida - leevendab vahest, kuid ei ravi. pärast protseduuri ei tohi jahedust ligi lasta - muidu saab hullem, kui enne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

luuvalu vasakus käes.

Kas see luuvalu ei ole eesnäärmest tingitud.?
põen kroonilist eesnäärme põletikku.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eesnääre on käest väga kaugel ja vaevalt, siis miskit seost on. Vähemalt juhul, kui teil enne ravi määramist vajalikud eesnäärme uuringud ära tehti.

Loe edasi

eesnääre.

Tegin esmaspäeval 1.06 eesnäärme kontrolli ja teisipäeval käisin teie vastuvõtul. Näidud olid normis. Kolmapäeval avastasin et sperma on verine. Kas peaks uuesti mingi proovi tegema ja vastuvõtule tulema ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei pea. Kui tegime eesnäärme sekreedi uuringu, siis kaasneb sellega väga sageli ka väike koekahjustus. Jätkake rahulikult määratud ravi!

Loe edasi

Eesnääre

Mida tähendab diagnoos - hüpervaskulariseeritud kajarikas prostata kesksagar.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Esmalt pole see diagnoos vaid üksik kontekstist väljarebitud infokild. 21 aastasel mehel ei tähenda see mitte midagi. Vähki sellises vanuses ei esine. Eesnäärmepõletiku dignoosimiseks tuleks kasutada teisi ...

Loe edasi

Sperma tilkumine

Kui seksuaalselt ärritun, siis hakkab otsast enneaegu tilkuma. Eesnääre ei pruugi isegi paisuda, kui juba on ots märg.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Paisub vast ikka peenis mitte eesnääre! Kui tilkumine seotud vaid seksuaalse erutusega, siis on see normaalne nähe ja kvalifitseerub individuaalseks eripäraks. Kui varem sellist asja ei olnud, siis võimalkud ...

Loe edasi

eesnääre

eesnäärme kusejuha ette tekkis üleöö kiletaoline asi,et kuseda pidin kile katki tegema.kas on mingi tõsisem probleem või...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist suhteliselt harva eesnahapõletiku variandiga. Tasuks kindlasti uuringutele tulla. Enne visiiti tasub tutvuda portaali sektsiooniga - Tasub teada - Uuringud meestele - eesnaha põletik.
Edu ...

Loe edasi

eesnääre ja anaalseks.

kuidas mõjutab eesnääret homoseksuaalne kontakt eesnäärme põletiku korral ja kui eesnääre on hakanud peale seda rohkem häda tegema mida teha?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma kaitsevahendita anaalseks on üheks kõige olulisemaks eesnäärme- ja ka eesnaha põletiku riskiteguriks. Kui vaevused peale sellist seksuaalkontakti tekkisid või süvenesid, siis suure tõenäosusega olete ...

Loe edasi

Eesnääre


Mure selline, et mul on olnud eesnäärme põletik. Põletik on küll välja ravitud aga eesnääre on aeg- ajalt ikka valulik. Kuidas valust lahti saada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ju siis pole ikka eesnääre täielikult tervenenud. Ravi koosneb kahest etapist - esmalt põletiku mahasurumine ja seejärel eesnäärtme funktsiooni taastamine.
Ilma täpsemate uuringuteta ei oska teile ...

Loe edasi

eesnääre

Tere

Kas eesnäärme uuringuteks võib pöörduda ka meestearsti poole, või tegeleb sellega ainult uroloog.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib pöörduda küll. Juhul kui eesnäärme haigused vajavad operatiivset ravi (õnneks harva), siis saame peale uuringuid alati edasi uroloogile suunata.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

eesnääre

Olen 36.a,mul on ravitud erinevate tablettidega eesnääret.Valulikkus alakõhus aga vaevab siiani,see on kestnud juba umbes6-7 aastat.Ka klamüüdiat on ravitud.Kas teie vastuvõtule saab ainult perearsti saatekirjaga?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti vastuvõtule võib pöörduda otse ja ilma perearsti saatekirjata.Edu soovides ja peatse kohtumiseni

Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: