Ureaplasma 18.08.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Dr Punab

Käisin Teie juures vastuvõtul, kuna kurtsin valu peenises. Koha peal tehti testid järgmistele bakteritele: klamüüdia, mükoplasma, ureaplasma ja trihhomonoos. Võeti ka eesnäärme sekreet, mis näitas põletikku. Eelnevate testide tulemus oli ainult ureaplasmal positiivne, aga vastuvõtul me seda ei teadnud, sest sain tulemused hiljem teada. Kirjutasite ka rohud Unasyn , Sumamed ja igaksjuhuks ka Nolicini, kui eelpool mainitud bakteritest mõni positiivse tulemuse peaks andma. Hakkasin Unasyni usinasti tarvitama, aga kui need otsa saavad, pidin Sumamedi võtma hakkama. Küsimuseks oleks, et kas ma võin Sumamedi ja Nolicini üheaegselt võtta? Teie poole pole kuu aja jooksul võimalik pöörduda, kuna ei viibi Eestis. Kas ureplasma võib tekkida ka siis, kui naispartnerile on paigaldatud spiraal. Kuidas see bakter tekib ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sumamed ikka võtta eraldi kahe muu määratud ravimi vahel!
Ureplasma on kõige vastuolulisem mikroob sugutraktis üldse. Võin öelda, et see mikroob on seotud, ilmselt soodustab teket, prostatiidiga. On sugulisel teel edasiantav, kuid tavasituatsioonis enamasti mitte probleemetekitav. Ravin praegu kõiki vastava mikroobi leiu juhte. Samas on meil ses osas kolm uuringut pooleli ja võimalik, et need muudavad ka arusaamist mikroobist. Aasta pärast oleme loodetavasti targemad.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Ureaplasma

Tere. Selline küsimus: tuvastati Ureaplasma positiivne. Ostsin tabletid välja ja küsin, kas pean koos naisega neid võtma või üksi. 4 pakki sain apteegis kaasa.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei tea, mis tüüpi ureaplasma, mis ravimid, kui palju ravimeid. Sellise info alusel kahjuks mõistlikult vastata ei saa. Ise ravin ureplasmat vaid siis, kui see tekitab sugutraktis põletikku. Enamik juhte ...

Loe edasi

Ureaplasma parvum

Tere.

Mul avastati ureaplasma parvum.

Panin arstile uuesti aja kirja.

Kas seda on kerge välja ravida ja mis see maksma võib minna, siis teaks arvestada.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ravi tulemus on julgelt >90%. Ravimid pole kallid - vist isegi alla 10 EUR üks inimene.

Loe edasi

Ureaplasma

Tere,
kas uriiniproov näitab ureaplasma olemasolu?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tavaline uriiniproov kindlasti mitte! Mikroobi määramiseks on vajalikud eritestid. Vaata portaali sektsiooni tasub teada - kuidas diagnoosida suguhaiguseid.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: