Peenise murdumine/venitus 12.08.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes 10 päeva tagasi lipsas vahekorra ajal peenis tupest välja ja läks naisele jalge vahele või vastu peput. Sellel hetkel oli korra ka kerget valu tunda, kuid sai vahekorras edasi olla. Seda on ka varem juhtunud, kuid on ise mööda läinud. Nüüd oli aga ka 5,6 päeva hiljem kergelt ebameeldiv hell tunne peenises.
Käega katsudes on peenise paremal küljel tunda soont või sellist väikest pinges mügarikku, mida justkui enne ei olnud või ei pannud tähele. Katsudes on pisut ebamugav aga mitte valulik. Peenis ei ole ka sinine, seega murdumist vast ei toimunud. Peenis justkui oleks aga natuke rohkem küljele viltu. Pöördusin ka ühe meestearsti poole, kes korra katsus ning arvas, et kerge rebend ning soovitas paar nädalat vaid Contratubexit kasutada. Kas saab rebend olla kerge või see oli venitus?

Kas peaks ka murega Teie poole pöörduma või taastub see ise täielikult? Kas see soon tõmbub ise tagasi?
Kaua ei tohi vahekorras olla?
Kas peaks midagi veel peale määrima?
Kas edaspidi võib samast kohast jälle endale liiga teha?
Kuidas peaks käituma ja mis Te soovitaksite?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tunnistan ausalt, et ilma läbivaatuseta siin head nõu ma anda ei oska ega saa. Võib olla tõesti rebend, mis peenise valgekesta täielikult ei läbinud. Võib olla miski soone trauma. Oluline oleks vast pidada seksis 10 päeva pausi ja jätkata määratud ravikuuriga. Üldiselt, ega siin palju praegu asjade kulgu enam ei muuda. Kui midagi jääb kuu pärast veel häirima, siis võib tulla uuesti nõu küsima.