Herpes 05.07.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kuu aega tagasi tekkisid nahal punnid ja laigud, niisiiis käisin meesteklinikus vastuvõtul, kus mult võeti kaks erinevat uuringud mis näitasid herpest. Nimelt vastuste kättesaamise ajaks olid sümptonid kadunud ja mingit ravi ei määratud. Kuu möödudes (ehk siis mõni päev tagasi) lõi teist korda uuesti välja. Tookord sain nii palju teada et kui süptomeid pole siis ravi ei tehta, retsepti ei väljastata enne kui uuesti lööb, kusjuures soovitatavalt tuleks pöörduda kiirkorras arsti vastuvõtule tagasi, et saaks ravi alustada. Kahjuks on suvine aeg kiire ning pole sellist aega et pikkka sõitu arsti juurde ette võtta. Pealegi jääb selgusetuks miks seda vaja on, kuna nüüdest toimib juba digiretsept!??

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestekliinikus me digiretsepti enne kasutusele ei võta, kui on tagatud süsteemi töökindlus. Kõige aluseks on korrektne diagnoos. Kui teil on herpese diagnoos olemas, siis ei ole ravimi kirjutamine probleemiks ka teie perearstile. Ravis siiski mitu erinevat strateegiat - kas tarvitada vaid ägenemiste ajal või uusi ägenemiseid vältiva püsiravina. Optimaalse raviplaani koostamiseks tasuks situatsioon arstiga läbi arutada. Tervis on ikka iga inimese anda teha mitte arsti vastutada...

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Herpes-viirus

L.p. dr Punab,

Kas oskate anda ammendavad vastused kahele küsimusele seoses Herpes-viirusega:
1. Kas mingit liiki herpes-viirus võib meestel põhjustada vähki haigestumist ?
2. ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teadusuuringutes on mõningaid viiteid herpese seotuse kohta üsna erinevate vähkidega. Selget kinnitust selle seose kohta siiki täna kindlasti ei ole. Huuleherpes levib kindlasti ka suudlemisel ja kui herpese ...

Loe edasi

herpes

peale vahekorda , püsipartneriga . Tekkis kubeme piirkonda mõned väiksed villi taolised asjad. Kas tegu on herpese või mingi naha ärritusega ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mõlemad variandid võimalikud. Täpsema vastuse saab anda peale läbivaatust ja mikroobide uuringuid.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Herpes.

Kas Lääne-Virumaal on ka meestearste? Või millise arsti juurde ma peaks pöörduma oma murega? Tahan herpese analüüsi teha. Tänan.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti juurde saate kahjuks minna ainult Tartussse või Tallinnasse. Herpese testi saab teha ka perearst.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: