Pidev valu alaseljas ja munandites 17.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, dr. Punab! Minul on mure, millest mitte kuidagi jagu ei saa. Olen nüüd juba üle aasta sellega võidelnud, aga ei ole tulemust andnud. Olen käinud Teie kliinikus dr. Vilhljajevi juures. Olen saanud kaks korda antibiootikumide ravi ja lisanduvad veel verevarustust parandavad preparaadid. Ravikuuri ajal taandus valu, aga nii kui kuur läbi, tulid valud tagasi. Tehti ultraheliuuring-ei selgunud midagi. Kaks korda on sperma uuring tehtud-ikka ei midagi ja niklitest oli ainus, mis näitas väikest põletikku. Nüüdseks ei oska enam minu dr. midagi soovitada. Valu tuleb sellest, et kui pole 3 päeva olnud vahekorras, siis - nagu seadus - neljandal päeval lööb seemnejoad paiste ja terav valu nii selga kui munanditesse! See ei ole ju normaalne, et iga kolme päeva tagant vaja vahekorras olla! Aga valu enne ära ei lähe, kui nö väärt kraam välja saab, siis on kohe valu väiksem ja paari tunni pärast nagu poleks olnudki midagi. Seda kuni järgmise kolme päeva pärast kõik kordub! Raviti siis prostatiiti, kuigi mul otseselt muud mured ja sümptomid puuduvad selleks haiguseks, aga eks see ongi üks salakaval haigus! Nüüd aga olen nõutu, mis edasi teha, sest valu on ikka ja midagi pole paremaks läinud. Niipalju veel, et kõikvõimalikud suguhaigused kontrollitud ja kõik ok ning olen püsisuhtes ega käi juhuslikel kohtingutel !

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu mida interneti teel kindlasti ei lahenda. Loetu põhjal pakuksin esmalt, et tegemist äkki hoopis selja haigusega. Kui lisanäärmete reservuaarid täituvad, siis intensiivistub sealt ka närvisignaalide saatmine seljaaju poolele ja siit võib käivituda teie poolt kirjeldatud kaebuste kompleks. Teiseks ikkagi eesnäärmepõletiku võimalus, mis muudab kõik struktuurid ärritusele tundlikumaks.