Munakujuline moodustis munandite all 11.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Avastasin hiljuti munandite all ca 1-1,5 cm läbimõõduga kõva ja valuliku muna. Millega tegu? Kas ja kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpsemalt saaksin midagi öelda alles peale läbivaatust. Tüüpiliseks põhjuseks valu ja tüki tekkel võib olla munandimanuse põletik. Teiseks variandiks, kus küll enamasti tükk tekib munandi ülemisele pooluse peale on munandimanus tsüst. Esimene haigus vajaks kiiret arstlikku vahelesegamist ja ka teise puhul tuleks põhjused (tüüpiliselt prostatiit) välistada.