Valu sugutis 09.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Aprilli lõpus naisterahvaga olles sai suguti veidi haiget. Mitte väga ja õhtuks ununes. Järgmisel päeval aga hakkas valutama, kipitama, kõrvetama... Nüüd juba ca 40 päeva muutusteta. On väga hell. Seks-elu on katkenud. Mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu. Trauma võimalusi on mitmeid - tüüpilisemalt eesnaha kida suurem või väiksem rebend, aga juhtub ka erektsiooni eest vastutavat kudet ümbritseva kavernooskoe traumasid. Esimese puhul tekib rebendi kohast veritsus. Teise puhul enamasti peenise vähene turse ja nahaaluse koe verevalum. Kahjuks ei saa päris täpselt aru, milline koht teil probleemiks on.
Antud jhuhul soovitan võtta põkletikuvastast rohtu- näiteks ibuprofeeni 2 korda päevas 5-10 päeva. NB! lugege kõrvaltoimeid ja hoiatusi.
Kui probleem ei lahene, siis tasuks tulla vastuvõtule. Vaataksin siis ka ultraheliga probleemse koha üle.