Eesnaha aluse piirkonna põletik ja lööve 07.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Peale vahekorda oma raseda naisega tekkis eesnaha alla väga äge põletik ja lööve, osa nahast kestendab ja koorub. Pole sellist asja eelnevalt olnud. Sain praegu kõige kiirema aja meestearstile kolmapäeva pealelõunaks (Tallinnas). See on aga tasuline visiit. Kas haigekassas kindlustatule polegi võimalus sellise probleemiga pöörduda arsti juurde väiksema ooteajaga kui kuu (esimesed sellised ajad olid pakkuda juulisse)? Ja kas naine peaks ka uuringule minema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kiiret haigekassa poolt kindlustatud abi pakub perearst.
Tegemist on ilmselt rasedust tingitud tupe keskkonna muutusega, mis teie organismile võõras ja ärritav. Praegu soovitan korralikult pesta kaks korda päevas. Võite loputada näiteks kummeli teega. Kui lähete arsti juurde, siis oleks soovitav vähemalt 12 tundi peenist mitte pesta. Siis saab vajadusel kohe ka uuringud võtta.
Naine peaks arsti juurde minema,kui ta tunneb miskit ärritust või ebamuagavustunnet või esineb muid põletiku tunnuseid.