Paistes veresoon/lihas 30.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen regulaarselt vahekorras ning nüüd tekkis probleem. Nimelt läks 3 cm sugutist puuskondi poole midagi paiste, tundub ümmargune ja piklik, kuni peeniseni. Põhipaistetuskoht on 3cm puusakondi poole. Ei saa aru, kas on veresoon või on mingi piklik lihas, samas tundub sellise veresoone läbimõõduga. Põhipaistetuskoht on seal, kuid nüüd on liikunud õrn valu ka suguelundi poole. Paistetuse kohas on ta paksem, nats alla 1cm (näppudega kaudselt katsudes, sisaldab ka enda nahka, mis jäi näppude vahele ja mida muud, seal kuigi nahk õhuke). Niisama olles valu ei tee, pissida valus ei ole. Erutudes on nüüd hakanud kergelt valu tegema.

Tekkimise võimalus, olles proovides erinevaid poose sai võib-olla korra suguelundit siis ühele poole kallutatud, ning võib-olla võisin nagu välja väänata.

Teine võimalus, et samal ajal umbes sai rebestatud õrnalt eesnahka ning sinna tekkis väike haavand. See on nüüd paranenud ja otseselt valu ei tee. Pealtnäha mingeid eri märke sellel ei oleks, et sealt oleks sisse midagi halba läinud.

Kuna tunnen seda siis kardan, et tegu on veresoonega, nimelt on see kergelt tursunud, seeläbi tunnen seda ja saan temaga edasi liikuda, kuni suguti otsani, kus ma näen naha pealt teisi veresooni. Valu liigub suguti poole sealt, ning paistetus ka või selle moodi nähtus.

Ma ei tea, kas on võimalik, et veresoon on paistes, kuid seda on tunda igal juhul naha alt väga lähedalt.

Olen olnud pärast selle probleemi algse osa ilmnemist vahekorras, ning võib-olla see on muutnud probleemi suuremaks.

Millega võib tegu olla? Kas on see kui lihaseväljaväänamine, et aeg viib probleemi ära või võib veresoones olla midagi ees, veresoon paistes? (Samas miks siis see ülejäänud osa on ka valulikuks muutunud.)

Parem karta kui kahetseda ja küsida, kui asi on imelikuks läinud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks siin ilma läbivaatuseta tarka nõu anda pole võimalik. Kõige tõenäolisem on lümfisoone umbumine. Teine osa kirjelduseks laseks nagu kahtlustada songa. Pöörduge perearsti vastuvõtule, kes saab anda esmase hinnangu, kas oluline haigus või mitte.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Peenisega probleem.

Tervist!
Umbes 8-9 päeva tagasi tekkis peale mitut vahekorda oma pruudiga veresoones valu. Just nimelt vasakpoolne veresoon, mis algab siis kubemekarvade juurest ning läheb peenise peale üle. Esmalt ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjus pole selliseid probleeme võimalik kaugnõustamise teel lahendada. Kindlasti peaks teid läbi vaatama ja alles siis saab öelda, mis probleemiga tegu ja kas vajab ravi. Kõige suurema tõenäosusega oli ...

Loe edasi

Kas on põhjust muretsemiseks?

Kui eesnahka alla tõmmata siis, n.ö pea alla on tekkinud selline nagu paistes veresoon vms. Asetseb vasemal pool, ei ole tervet tiiru ära.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega. Kui häda ei tee, siis pole ka ravi vaja. Taandub/imendub ära enamasti 1-2 kuu joosul. Kui on miskeid valusid-ebamugavustundeid või tekib punetus, siis ...

Loe edasi

munandi veenilaiend

Munand on valutanud aastaid. Kõigepealt opereeriti kaks korda tsüstid ära ja alles siis avastati, et veenilaiend on ka.

Tehti kolmas operatsioon, lõigati läbi veresoon kõhus, mis munandisse ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Munandi valulikkuse kõige sagedasem põhjus on sugutrakti krooniline põletik. Varikotseele on põhjuseks harva. Seega soovitaksin ma teile kõigepealt läbida korralikud põletikuuuringud (eelkõige sperma analüüs ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: