Põletik eesnäärme sekreedis 13.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist. Probleem nimelt põletikuga eesnäärme sekreedis. Muid kaebuseid peale selle ei ole, et paari nädala tagant on tunda mõnikord õrna valu munandites. Vahepeal ei anna kuu aja jooksul üldse tunda. 1.5a tagasi käisin arstil, avastati põletik eesnäärmes ning sai ka kenasti välja ravitud. Nüüd novembris läksin uuesti arstile, kuna oli tunda ebamugavust munandites. Alates novembrist kuni tänaseni (13.04.10) olen saanud vist 3-4 erinevat antibiootikumravi, kuid siiani midagi paremaks ei ole läinud. Analüüsid on tehtud eesnäärme sekreedist. Täna käisin uuesti arstil (dr. Ausmees) ning ta ütles, et põletik on siiani alles ning tema ei osanud enam midagi soovitada. Et tulla lihtsalt augustis tagasi ning teha siis uued analüüsid ja vaadata ... Alates novembrist ei ole põletiku näit ei suurenenud ega vähenenud (tundub mingi krooniline asi olevat, et 1.5a tagasi ei saanud siiski ta päris välja ravitud)? Mul on tunne, et kas tõesti siis ei olegi võimalik seda välja ravida? Küsimus ka selles, kas püsipartneriga võib seksuaalvahekorras ilma kondoomita olla?

Ahjaa teine küsimus ei pruugi Teie erialaga seotud olla, kuid ehk oskate vastata. Nimelt vaevab mind tohutu higistamise probleem, niisama laua taga istudes tekivad higimullid ja kohati hakkab lauasa higi voolama. Olen kergelt ülekaaluline (ilmselt mõjutab ka see) ning põen hüpertooniatõbe (kõrgvererõhutõbi, tarvitan Betaloc 100m ja Atacand 8mg tablette). Kardioloogi sõnul pidigi hüpertoonia olenevalt inimesest päris palju higistama ajama. Kas on olemas mingeid tablette, mis vähendaksid (pärsiksid) higistamist? Muidugi tegelen ka aktiivselt kaalu langetamisega. Kuid ehk on siiski ka mingeid ravimeid olemas, kuna vahetevahel teeb see higistamine elu täitsa kohutavaks. ..

Palju küsimusi, kuid ehk oskate vastata
Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Prostatiit, eriti pikka aega kestnud põletik nagu teil, võib tõesti olla üsna keeruline välja ravida. Minu soovitus sellistel juhtudel on võtta teine arvamus sama probleemiga tegelevalt kolleegilt. Ka ise saatsin täna oma probleemhaige sedaviisi teist arvamust saama. Sageli juhtub, et üks arst võib jätta mingi pisiasja, mida teine kohe märkab, kahe silma vahele. Kui on põletik, siis on esmatähtis sugutrakti põletike suhtes uurida (ja ravida) ka partnerit. Kui naine korras, siis poolt aastat preservatiivi peal veetma ei pea.
Kaal ja sellest tulenevad biokeemilised muutused organismis võivad olla oluliseks prostatiidi püsimist soodustavaks teguriks. Loen välja, et tasuks kindlasti uurida ka suguhormoonide taset organismis.