Klamüdioos või eesnäärme põletik? 13.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem nimelt selles, et urineerimisel on tunda kerget valu. Käin väga tihti kusel ja kohati tundub, nagu ei suudaks kõike välja lasta. Juba paar nädalat kummitab see mind. Kunagi varem, nooremana, oli mul ka midagi sarnast+oli mingi suguhaigus ka (olid mingi haavandid ja mäda ajas välja). Kuna olin noor ja loll, siis arsti juurde minna ei julgenud, ning tundus, et läks iseenesest üle (olin siis 17). Nüüd sooviksin teada, kas mul võib olla klamüdioos? Kas on võimalik, et mul organismis pesitsenud pikka aega klamüdioos ja pole sellest aru saanudki? Naisega me kondoomi ei kasuta ja alati on tema tulemused ka korras olnud. Ehk kas selline variant on võimalik, et klamüdioos on organismis olemas, aga immuunsuse nõrgenedes võib uuesti välja lüüa ja siis nakatan ka oma partnerit? Üritasin ka androloogi juurde aega saada, aga järjekorrad juuni lõpuni:( Mida teha? Kas kusagil erakliinikutes saaks kiiremini löögile (st lähipäevadel) ja palju testid maksta võivad?
Kui diagnoositaksegi klamüdioos, kas siis peab partner ka minema arsti juurde või piisab kui androloog kirjutab antibiootikumid mõlemale välja?
Mõnede sümptomite järgi võiks olla tegemist ka eesnäärme põletikuga, aga ise kahtlustan siiski seda esimest varianti.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina alustaksin siiski eesnäärmepõletiku uuringutest. Kuna ilmselt võis noorena põetud suguhaigus korralikult ravimata jääda, on see oluliseks prostatiidi tekke riskiks. Klamüüdia püsimine nii pikka aega peiteseisundis on ülimalt vähetõenäoline, kuid ka mitte päris võimatu. Siiski alustaksin suurema tõenäosusega põhjustest.
See jutt, et meestekliinikusse vastuvõtule ei pääse on vale jutt. Tallinnas on ka sel nädalal haigekassa vastuvõtule aegu. Tartus on järjekorrad tõesti pikemad, kuid näiteks ka minu tänases tasulises vastuvõtus oli üks vaba aeg olemas.
Hea oleks, kui kirjutaksite millal ja millist kanalit registreerimiseks kasutada püüdsite meestekliiniku registreerimismeilil meestekliinik@kliinikum.ee