Testosterooni ja DHT seos juuste väljalangemisega 05.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lp. Margus Punab!

Mind vaevab mitu küsimust, loodetavasti saan vastused Teilt. Nimelt hakkasid mul aasta tagasi juuksed peast langema ja ma arvan et põhjuseks võis olla liigne UV-kiirgus, olin tööl väga soojal maal, kus iga päev 50kraadises kuumas ka päikest lagipähe sain. Kas on võimalik et see on põhjustatud sellest? Ja kui jah, siis kas juustekasv taastub? Kasutan aktiivselt Regaine lahust ja kofeiinišampooni ning lisaks veel takjajuureõli nõgesejuure ekstraktiga, mis pidi ka testosterooni taset tõstma. Tean, et juuste välja langemist meestel põhjustab ka DHT kõrge tase organismis. Siit küsimus, et kus ma saaksin testosterooni ja DHT taset veres/organismis mõõta (mis arsti juures)? Ja kui testosterooni tase ongi madal, siis millega saaksin seda tõsta? Ning kas madal testosterooni tase mõjub ka suguelunditele? Ja kui ma saan testosterooni taset tõsta, kas siis suguelundid võivad veel minu eas kasvada ja kas testosterooni madal tase võib ka mõjutada peenise kokkutõmbumist peale treeningut (duši alla minnes)? Kas on hea mõte tõsta testosterooni taset jõusaalis kasutatavate steroididega (nt. Cyperol) ning mis ravim aitab DHT taset langetada (kas nt. lupiiniekstrakt) ?

Olen teie vastuvõtul eelnevalt käinud ja loodetavasti saate mu küsimustele ka seekord vastata.

M.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegelen rohkem meessuguhormoonide mõjuga juuksekasvule ja UV mõju eksperdiks ennast ei pea. Teie teooriale räägib vastu see, et enamikel lõunamaa meestel on juuksed kenasti peas olemas.
Suguhormoonide taset saate uurida meestearsti juures. Ei takjajuure ega ka lupiiniekstrakt hormoonitaset ei muuda. Pimesi hormoone kasutates on pea 25% risk oma tervis ära rikkuda. Hormoonidega te peenise suurust ei muuda. Mida rohkem oma alasti keha häbenete, seda rohkem peenis kokku tõmbab. Stressil on sarnane mõju külmaga.