Suguti ava punane 18.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Üks väike mure seoses sellega, et suguti pea ava ümbrus (ava osa ümbrus just) on nats nagu punane või paistes. Vahel on katsudes selline kõditav-valulik või liiga tundlik tunne. Igapäevasel urineerimisel ja mitte mõeldes sellele ei saa nagu aru, et midagi valesti oleks, kuigi vaadeldes tundub selline punakam ja teistmoodi kui varem. Eriti saab tundlikkusest aru siis, kui eesnahka peal pole ja suguti ots on vastu riiet.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline küsimus. Põhjuseid võib olla mitu. Kusiti põletik esmajärjekorras. Tasuks kindlasti ära teha suguhaiguste uuringud. Teiseks kusiti ärritusseisund, kas läbipõetud põletikust või mingist edasikulgevast sugutrakti kroonilisest põletikust. Kui probleem nii pikalt püsinud, siis soovitaksin ikkagi vastuvõtule tulla.