Munandi ja selle ümbruse paistetus 30.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine: hommikul tõustes tundsin kubemepiirkonnas valu, uurimisel selgus et vasak munand on üles paistetanud ja hell. Samuti kubemepiirkond. Valutab ja väga segab. Tunda on ka palavikku. Õhtul magama minnes oli kõik täiesti korras. Ilmselt on vaja seda näidata. Ehk rahustuseks saaks mingi info taoliste nähtuste kohta.

Lugupidamisega Indrek

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Tegemist võib olla nii munandi põletiku kui ka munandi keerdumisega munandikotis. Viimane on erakorraline seisund ja tuleb kohe pöörduda valvehaiglasse, sest nõuab erakorralist operatsiooni. Kuna ilmselt on tegemist noore mehega, on ka munandimanuse põletik võimalik, mida tuleb ravida antibiootikumidega. 80% on alla 35 aastastel meestel põhjuseks klamüüdia.

Enne arstile minekut tuleb jalga panna kitsad püksid (nt. ujumispüksid), et munand ei ripuks, mis soodustab veel turse teket ja valu. Võib nahale panna ka viinakompressi 1/1 lahjendatud veega.