Tupeseen 15.02.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline küsimus, et eelmisel elukaaslasel avastati tupeseen. Kas ma nüüd uue elukaaslasega ei tohiks ilma kondoomita seksida, kuna võin talle selle edasi kanda? Kas peaks tegema uuringud ja kus Tallinnas seda teha saaks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere!
Tupeseen, enamasti kandidoos on naise sugutrakti mikroobide tasakaaluhäire. Kuna meestel pole sugutraktis keskkonda, kus see mikroob elada saaks, siis pole mees enamasti ka haiguse kandjaks. Samas, kui uuel partneril peaks samuti tekkima tupepõletik, siis peaksite kindlasti tulema uuringutele, et välistada leebemad suguhaigused ja eesnäärmepõletik. Just viimane haigus on tüüpiliseks naiste korduvate kuse- ja sugutrakti põletike teket soodustavaks teguriks.
Edu soovides
Margus Punab