Noku hooldus 4-kuusel 25.01.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Diagnoositud on hüpospaadia glandis (mõni millimeeter õigest kohast). Eesnahk on lahtine, kuid tundub, et mitte täielikult. Püüame vannitamisel puhastada, mis sinna alla tekib. Täpsemalt silmitsedes tundub, et eesnaha ja peenisepea vaheline serv pole täpselt sirge, on sellised sopistused, kust paisteb veel smegmat, aga ei õnnestu enam sealt rohkem puhastada. Oleme käinud varem lastekirurgi juures, aga jutt on jäänud pealiskaudseks (et ootame aastani). Nüüd on tekkinud veel valge nahaalune punn peenisepea naha alla.
Küsimus siis, et kuidas peaks hooldama? Kas võib sikutada eesnahka veel pealt ära, et kõik mustus kätte saada? Kas võib külastada meestearsti?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul peaks alustama vanusest. Kahtlen, aga ehk sain õigesti aru, et tegemist