Prostatiidi uuringud 19.01.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 24-aastane mees, elukaaslasel on kahel korral diagnoositud raseduse peetumine, naine on põhjalikult uuritud ja kõik on korras. Käisin Meestekliinikus assistendi vastuvõtul, kes määras uuringud ja analüüsid, nende seas, vereanalüüsid, sperma analüüs põletikule, PCR ureetrast ja miskipärast ka prostata sekreedi uuring. Prostatiidi uurimiseks peaks piisama kas sperma analüüsist või prostata sekreedist. Miks teha mõlemad, olen terve ja kaebusteta? Kas ei piisaks ainult sperma analüüsist? Nimelt viljakust ei ole vaja uurida, kuna rasestumine õnnestus mõlemal korral kiiresti.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teadmised arenevad pidevalt. Tänaseks teame, et sperma ja eesnäärme sekreet annavad mõneti erinevat infot. Vaadake üht eelmistest vastustest.
Kui olete terve ja kaebusteta, siis miks te arsti poole pöördusite? Uuringuid tehakse ikkagi selleks, et teie probleemi põhjus leida ja võimalusel see ka likvideerida. Aga ega me kedagi vägisi ei uuri. Otsus ikka lõpuks teie teha.
Edu soovides
Margus Punab