Põletik spermas 17.01.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas seda võivad põhjustada ka katkised hambad? Mees pole mingi 10 aastat hambaarsti juures käinud. Ütleb, et mõned väljatõmbamata juured on ja ilmselt katkiseid hambaid ka.
Mures olen seetõttu, et mais oleme IVF-i järjekorras. Korra on kaasa juba spermaproovi andnud ja see näitas põletiku. Liikuvust hinnati keskmiseks, see poleks probleem. Samas pole aga teada, mis seda tekitab. Sai ta ka ravi, aga kordusanalüüse pole veel tehtud. Aga mis saab siis, kui IVF-i ajaks ei õnnestu põletikust vabaneda, kas siis on mõtet üldse kunstlikku viljastamist teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Oma praeguse teadmiste seisu juures ma põletiku korral IVFi protseduuri ei teeks. Õnnestumine on vähemalt kolmandiku võrra madalam ja ka raseduse varase katkemise risk suurem. Spermas võib olla kahte tüüpi põletikku - lihtsam on seotud spermide endiga, keerulisem lugu on eesnäärme põletikuga. Nende eristamiseks tuleb kindlasti teha ära eesnäärme sekreedi uuring. Eesnäärme põletiku täpset põhjust ongi raske öelda. Küll aga oskame seda ravida.
Edu soovides
Margus Punab