HPV ja PCR meetod 04.01.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas PCR meetodiga on võimalik avastada ka inimese papilloomiviirus - HPV?
Nimelt on mulle peenise peale ja küljele tekkinud lillakad/sinakad laigud.
Kas testi on võimalik teha meestekliinikus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud haigusnähud ei viita küll HPV viirusele. Kui probleemid tänaseni püsivad, siis tasuks siiski tulla meestearsti vastuvõtule.
Küll saab HPVd analüüsida PCR meetodil ja ka seda ka Meestekliinikus.
Edu soovides
Margus Punab