diureetikumid(kohv) ja testosteroonitase; herpes? 10.08.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
1) Mis määral alandab testosteroonitaset kohv, olles tugev looduslik diureetikum?
2) Kas letsitiini, sojaletsitiin või ainult sojatooted tõstavad meesorganismi naishormoonide taset (või hoopis alandavad testosteroonitaset)?
3) Kas on võimalik kindlaks teha, et erutusprotsessi tagavad närvirakud on kahjustatud genitaalherpesega? (Herpese diagnoos on tehtud visuaalselt 1995.a. Nõmme kliinikus, kuigi 2005.a. vereproovid Magdalena´s ei leidnud genitaalherpest).
4) Kuivõrd täpsed on testosteroonitaseme uuringud? Mõned aastad tagasi Teie juures Punasel tn. tehtud uuring näitas, et testosteroonitase on erakordselt kõrge (pole varem arstipraktikas esinenud, seega lubasite täpsustada välismaapartnerite abil). Kordusanalüüs Magdalena kliinikus näitas samal ajal, et tase vastab 25 aastase mehe normile, kuigi olin tol ajal 48a.
5) Kas uus ravim libiido tõstmiseks (n-ö oma ala Viagra) on tulemas lähimal ajal või on juba Eesti turul?

Ette tänades vastuste eest,

lugupidamisega, A.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) uuringud puuduvad, kuid ilmselt ei mõjuta
2) ei tohiks üldse mõjutada
3) ei usu, et herpes sellist kahjustust tekitaks. Seda enam, et herpese diagnoos pole päris kindel.
4) enamasti stabiilne, kuid võib olla alati tegemist ka analüüsivigadega. seetõttu kontollitakse äärmuslikud väärtused enamasti teistkordse analüüsiga üle.
5) liibido tõstmise ravimite arendusega tegeletakse, kuid müügil neid veel ei ole.
Edu
Margus Punab