erektsioonihäire 30.07.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 23 aastane, meessoost. Probleem on nii enneaegse seemnepurskega kui ka nõrga erektsiooniga. Asi tekitab parajal hulgal frustratsiooni ja peavalu.

Enneaegne seemnepurse on alati probleemiks olnud, alles mõni kuu tagasi otsustasin selles suhtes midagi ette võtta. Uurisin erinevaid raamatuid ja asusin erinevaid tehnikaid proovima. Ravimeid esialgu mitte aga pigem harjutusi (Kegeli harjutused, pikalt masturbeerimine, mõttes energia juhtimine jne). Arvasin, et kui piisavalt asjaga tegelen, saan sellest kuidagi ikka võitu aga hoopis hullem probleem kukkus kaela.

Umbes kahe kuuga on erektsiooniprobleem tekkinud ja asi paistab justkui hullemaks minevat. Üle pika aja astusin uue partneriga vahekorda, esimene kord kadus erektsioon poole pealt, teine kord just enne vahekorda ja hilisematel kordadel piisavat erektsiooni ei saavutanudki.
Kindlasti olin närvis. Ei ole seksuaalselt väga kogenud, närveerisin nii erektsiooni, enneaegse seemnepurske kui ka üldise oskuse üle. Aga väga muret valmistab, et erektsioon on nüüd nõrk ja kaob kiiresti ka üksi olles, masturbeerides. Peenise pea jääb samuti kahvatuks ja ei ole nii tundlik kui varem. Kui erektsioon tekkimata jääb, tunnen hoopis rinnus veidi pinget, aga see võib olla üldise muretsemisega seotud. Ma ei kujuta ette kas see võib ainult stressi ja mõtlemisega põhjustatud olla või on mingid füsioloogilised põhjused. Eks ma olen varasematel kordadel ka vahekorra ajal kergelt närveerinud aga midagi sellist pole küll juhtunud.

Ma ei suitseta, ei tarbi narkootikume, minimaalselt alkoholi. Südamega ja kõrge vererõhuga on mõned aastad tagasi kergeid probleeme olnud aga viimastel päevadel mõõdetud rõhk paistis korras olevat. Ei ole ülekaaluline aga kuigi palju sporti ei tee.
Mul on Teie juurde aeg ka kinni pandud aga järjekord on pikk. Kas on midagi, mida saaksin ise senikaua teha? Kuidagi kaasa aidata, mingeid põhjuseid juba välistada või midagi vältida? Mure vaevab korralikult - väga piinlik on armsamaga erektsiooni mitte saavutada ja hirm 23-aastaselt impotendiks jääda on ka suur.

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Hea näide, et igasugu trikke oma kehaga ilma eelnevate uuringute ja spetsialisti nõuandeta teha ei tasu. Impotendiks te siiski ei jää. Ilmselt on tegemist tõesti juhtivalt psühholoogiliste probleemidega, mida saaks vastavate ravimite ja nõsutamisega kiiresti kõrvaldada. Kuna põhjuseid mitmeid siis peamine soovitus mida annakin on armastada oma keha sellisena nagu see loodud on.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Erektsioonihäire

Mure selles, et peenis ei saavuta piisavat jäikust vahekorraks või saavutab selle lühiajaliselt. Tahtmist on aga info ei jõua nagu vastava organini. Kas oskate soovitada mingit ravimit, mida võiks proovida?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Erektsioonihäire ravimid on täiesti olemas kuid selleks tuleb jõuda arsti vastuvõtule. Kui soovite vaid ravimit, mis tagab erektsiooni, siis võite kenasti alustada oma perearsti juurest. Kui soovite leida ...

Loe edasi

Erektsioonihäire

Umbes pool aastat on kestnud erektsioonihäire, mis avaldub selles, et enne ejakulatsiooni kaob erutus mingil põhjusel, umbes 50% juhtudest. Seksiisu on normaalne, soov on 1-2 korda nädalas, kuid seks on ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sedalaadi probleeme on tänapäeval kerge ravimitega lahendada. Arvestades teie vanust tasuks lisaks panustada ka põhjuste väljaselgitamiseks - tüüpilisemad nendest on eesnäärmehaigused, psühholoogilised ...

Loe edasi

Erektsioonihäire

Kas on veel abi?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tuleb uurida, milles on probleemi põhjus. Peamised erektsioonihäire põhjused on muutused peenise verevarustuses ja suguhormoonide tasakaalu häired. Tulge vastuvõtule, teeme uuringud ja nende alusel saab ...

Loe edasi

Erektsioonihäire

Tere !
Küsimus järgmine;olen 40 aastane mees ,keda vaevab tõsine erektsioonihäire.
Olen käinud teie kliinikus konsultatsioonil ja saanud erinevaid erektsioonihäirete ravimeid,ravimi võtmisel ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Olete erektsioonihäire kohta veel väga noores eas. Enamasti on lahendus olemas. Ilmselt peaksite läbi käima kompleksed põhjuste uuringud: hormoonanalüüsid, sperma analüüs prostatiidi välistamiseks ja ka ...

Loe edasi

erektsiooniprobleem

mis teha nö performance anxiety puhul?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti aitavad väga hästi erektsioonihäire tabletid. Lisaks on olemas veel paar nippi kuidas ärakukkumise riski vähendada. Koostoimes aitab 98% juhtudest.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Erektsioonihäire psühholoogilise probleemi tõttu

Mu noormehel on erektsioonihäired, mis on tema sõnul põhjustatud psühholoogilistest probleemist. Ta ei ole nõus mind sellesse probleemi pühendama, kuid ma tahaks teda kuidagi aidata. Kui ma vahekorra ajal ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Aitab aeg ja rahulik meel. Paljud mehed vajavad aega nii kehaliseks kui ka psühholoogiseks kohanemiseks partneriga. Kiiremini saab probleemist üle mõne erektsioonihäire pilliga.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

erektsiooniprobleem.

tere, olen 19 ning mul on psühholoogilistest probleemidest tingitud erektsioonihäire. kust saada abi ? või kust saada ravimeid ? või kuhu arsti juurde pöörduda ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti saab teid aidata. Soovitan pöörduda meestearsti või seksoloogi poole.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

erektsioonihäired

Tere!
Selline küsimus:
Mul on seksuaalelu probleemid, erektsioonihäire- Enneaegne seemnepurse. Samalajal elan 1.5a aktiivset seksuaalelu.
Kas on äkki ise võimalik osta ravimeid selle ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enneaegse seemnepurske ravi on võimalik. Ravimite saamiseks tuleb siiski vastuvõtule tulla.
Edu, Margus Punab

Loe edasi

erektsiooni häire

Tere
Mul oleks üks küsimus...nimelt kui on mehel erektsioonihäire, siis kas on ka selline oht et naine ei jää näiteks rasedaks. Loodan saada vastuse. Tänan

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui on täielik erektsioonihäire ja vahekorda astuda üldse ei õnnestu, siis on kindlasti raske ka rasestuda. Erektsiooni tugevusest sperma kvaliteet ei sõltu.
Edu soovides, Margus Punab

Loe edasi

erektsioon

V.A. Dr. Punab

Probleem:Erektsioon tekib suuresti ainult tänu mehaanilisele stimulatsioonile ja peale ejakulatsiooni(mis on kerge tulema) on kubemepiirkond valulik(eelkõige peenisepea).Olen ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sellise miiinimuminfo alusel on raske midagi soovitada.

Varane seemnepurse, sellejärgne valu ja ka erektsioonihäire võivad olla tingitud eesnäärme/sugutrakti põletikust.

Madal hormoonitase ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: