hormonaalne areng 20.04.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma 16-aastase poja seksuaalse arengu pärast. Kui ta oli alla aastane, siis avastas perearst et tal üks munand ei olnud laskunud kehaõõnest alla. Ta sai mingeid hormoonsüste ja asi sai korda. Kas see asjaolu võib mõjutada tema praegust hormonaalset arengut? Kui ma võrdlen teda vennaga, siis tema vend oli samas eas seksuaalselt palju aktiivsem ja ka välimuselt kaugemale arenenud. Ka oli tal pikk eesnahk, mille kohta arstid arvasid et see saab iseeneset korda. Mul on raske pojaga neist teemadest rääkida. Ise ta muidugi midagi ei kurda, kuid tal on käitumisprobleeme.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline küsimus interneti teel vasatata. Esmalt peaks ikkagi noormehe üle vaatama ja ehk ka hormoonuuringud tegema. Ühepoolne munandite laskumishäire enamasti noore mehe hormonaalset taset suurt ei mõjuta. Samas sõltub palju sellest kui hästi on ravitud ja kui suured on praegu munandid. Meeste, ka vendade, seksuaalne aktiivsus võib olla väga erinev. Seetõttu otsene vennaga võrdlemine mureks põhjust ei anna. Kui on käitumisprobleem, siis tasuks õigeaegselt leida asjalik psühhoterapeut, kes aitaks probleem lahendada. Kui arvate, et probleemid esmajoones sugulise arengu ja seksuaalsusega seotud, siis tasuks külastada kogenud meestearsti.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kasv

Küsimus lihtne: Kas peenis kasvab ühes järgus, et hakkab kasvama ja siis kui kasv lõpeb siis igaveseks? Või on võimalik, et kasvab teatud perioodi, siis ei kasva ja siis hakkab jälle kasvama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenis kasvab kiiresti puberteedi esimeses faasis. Edasi toimub areng proportsioonis muu kehalise arenguga. Kui areng on pidama jäänud, siis enam mingit suurt muutust oodata ei tasu.
Edu soovides
Loe edasi

Areng

Tere, mida teha, kui minu areng ei ole sama nagu on seda teistel eakaaslastel (17.a.) Imelikult puuduvad mul karvad sealt kus need meestel olema peaks.
Kas seda on võimalik ravida ja kuidas?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

17. aastasel peaks tõesti puberteedi areng olema juba alanud. Soovitan tulla meie vastavatud meestekliinikusse kas Tartus või Tallinnas. Kindlasti saab ja tuleb teid ravida.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

Märjad unenäod

Ma olen 15 ja mul pole ikka märgasid unenägusid olnud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Poiste areng võib toimuda väga erineva kiirusega. Kui olete mures, siis tasuks konsultatsiooniks pöörduda lähimasse noorte nõustamise kabinetti. Ilma teie füüsilist arngut hindamata pole soovitusi anda ...

Loe edasi

mure?

Tere, olen 14. aastane, aga sperma, mis tuleb ei ole valge, vaid täielikult läbipistev, üldse pole valget. Mis viga, võib lihtsalt veel ootama ntuke??
Vastust ootamas??:)

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Usun, et on vara pabistada - areng pole veel lõppenud.
Lisainfot saate noorte nõustamise kabinettidest (www.amor.ee).
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: