vaagnapiirkonna külmetus 08.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
nädal aega tagasi sai vaagnapiirkond veidi külma.
Peale seda olen puhuti tundnud ajutisi lühiajalisi kergeid valuaistinguid samas piirkonnas.Päevasel ajal.Ebamugavustunne kerge munandites ajuti.Ka peenises teatud ebamugavad aistingud ajuti.Teatud ebaselged aistingud alakõhus,ka kerge surve ja ebamugavustunne pärasooles päraku osas ajuti.Põie täitumisel tekivad alakõhus ebamugavad kerged valuaistingud,mis põie tühjenemisel kaovad. Urineerimine on veidi raskem kui varem.
Mis see võiks olla?Et sõidan välismaale ja enne seda teie juurde ilmselt ei jõua,palun juhendeid.Kas päikeseline ja soe kliima võib ravis tähtsust omada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soe kuiv kliima vähendab kindlasti vaevuseid. Kas see ka ravib, selles ma veel päris kindel ei ole. Igaks juhuks tasuks läbi teha põletikuvastane ravikuur ibuprofeeniga 400 mg 2 korda päevas peale sööki- 5-7 päeva jooksul. Kui tagasi olete, siis tasuks siiski testid sugutrakti põletiku suhtes läbi teha.
Edu soovides
Margus Punab