Pisikesed haavandid 03.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Juba mõnda aega tekivad eesnahale tillukesed haavandid - püsivad päeva-paar ja kaovad ning ilmuvad (veidi teises kohas) uuesti. Uriini pealesattudes kipitab, samuti on ebamugav eesnahka tagasi tõmmata. Sugutipeale on tekkinud on mõned punakad laigud. Milles asi? Kuidas sellest vabaneda?
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist ilmselt eesnaha kroonilise põletikuga. Enamasti on eesnaha põletiku põhjuseks sugulisel teel saadud infektsioon (mitte suguhaigus), kus algpõhjuseks on partneri tupe põletikud. Korduvate nakatumiste korral kohalik kaitsereaktsioon nõrgeneb ja põletik võib jääda ka ilma välise stiimulita korduma.
Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule. Enamasti piisab ravi määramiseks läbivaatust, keerulisematel juhtudel peaks tegema eesnaha külvi. Visiidiga seotud soovitused leiate portaali sektsioonist tasub teada - uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab