Valge krobeline katt varjatud eesnahal jms 02.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Peaks vist selle teema panema nahaahaiguste osakonda aga sealne tädi tundub mitte kodus olema, seega... ;)

Olen kolmekümnendates. Umbes kuus kuud tagasi hakkasin täheldama, et eesnaha alla peenisepea poolsesse otsa ja eesnahaväädi ümber hakkavad tekkima valged krobelised soolatüüka moodi moodustised. Eesnahk muutus sealt krobeliseks ja väädile on nüüdseks tekkinud üsna paks armkude, mille tõttu on see ka lühemaks jäänud (ei veni enam). Valu ega sügelust ei kaasne, küll aga on eesnahk kokku tõmmanud (ka veidi nagu armistunud sõõr) ja jäiga peenise puhul ei sa enam eesnahka üle pea tõmmata (väät on pingul ja ei lase eesnahka edasi ja eesnahk ka vähem veniv). Urineerimisava kõrvale peaotsa on ka valged laigud tekkinud, kuigi mitte sarnane krobeline.

Kuna foto on sõnadest kõnekam, siis on asi fotode kujul näha siin:
http://tinyalbum.com/a/3774 (parool: disease)

Suuremaid pilte näeb kui võtta pildi alt "original" link. Noksipea tavaliselt ei ole nii kuiv kui pildilt näha, see kuivas pildistamise käigus. Valge "katt" on nagu kare mitte tundlik surnud kude. Kare ring on ka ümber eesnaha. Asi eritab ka teistmoodi lõhna, mida ei oska kirjeldada, kuigi lõhn väga vänge pole.

Hügieenist pean lugu, olen alati noksi hoolikalt pesnud, kaasa arvatud eesnahaväädi ümbrus (kuna seal on lühikese väädi tõttu palju väikesi urkaid). Ennem pesin dushigeeliga, kuigi umbes aasta tagasi hakkasin pesemiseks vähem seepi/geeli kasutama ja eesnaha alt olen ainult palja veega pesnud.

Olen viimastel päevadel üritanud asja veidi omal käel uurida ja sümptomid nagu vastaksid sellisele asjale nagu Balanitis Xerotica Obliterans (BXO) / Lichen Sclerosus et Atrophicus. Lisaks veel liiga lühike eesnahaväät (frenulum breve) kuid see on vist eraldi teema.

Mida arvata? Kahjuks ei usalda paljusid arste ja seepärast ei ole tahtnud suvaliste juurde ka minna. Kuid midagi tuleb nüüd siiski ette võtta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tundub, et teie pandud BXO diagnoos on tõene. Tegemist on üsna keerulise haigusega, kuid arvestades teie vanust võiks siin siiski veel ka konservatiivse raviga edu saavutada. Halb lõhn ja katt kipuvad viitama siiani käigusolevale mikroobsele põletikuprotsessile. Seega peaks alustama eesnaha aluse sekreedi külvist. Visiidieelsed soovitused leiate portaali sektsioonist Tasub teada - Uuringud meestele.
Lahenduse otsimist pikemalt edasi lükates võib ainsaks lahendusteeks saada eesnaha täielik eemaldamine.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Sügelus peenise eesnaha all

Eesnaha alt sügeleb vahepeal! Mõnikord päevas annab tunda rohkem teinekord vähem!eesnaha alla tekib pidevalt valge katt kuigi pesen seda regulaarselt ,vahel ajab peenise pea ka nahka!
Milles võib ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpiline eesnahapõletiku kaebus. Tulge vastuvõtule. Soovitavalt enne visiiti 24 tundi eesnahaalust mitte pesta - siis näeb reaalset pilti ja saab vajadusel ka kohe külvi mikroobide suhtes teha.

Loe edasi

Põletik eesnahal

Olin vahekorras võõraga ilma kondoomita ning päev peale seda hakkas eesnahk valusaks minema ja paistetama. Tänaseks on sellest möödas 8 päeva ja olukord ei ole paremaks läinud. Põletik on äärmiselt valu, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Saan aru, et olete juba arsti vastuvõtule jõudnud. Sedalaadi põletikud on pea alati tekitatud mitmetest mikrobidest ja ka seentest. Just viimase tõttu ilmselt ravi ei aidanud.

Loe edasi

Urineerimine valus, punnid peenisel

Tere!

Probleem tekkis pärast suguühet (preservatiivita) oma partneriga. Suuseksi ajal oli hetkeks valus, tekkis väike haav kidale. Ei pööranud sellele erilist tähelepanu, kuni alles järgmisel ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt ikka oluline põletik. Mis täpselt peamine murekoht, saab selgeks peale läbivaatust. Soovitaks kiiresti arsti vastuvõtule tulla/minna. Kui meestearstile löögile ei saa, siis tasuks külastada oma ...

Loe edasi

Ilmselt pärmiseen, aga ...

Tere Dr. Punab,
Probleem järgmine. Nimelt aasta alguses (jaanuar-veebruar) käisin meestearsti juures probleemiga valge katt ja katkised kohad peenisel. Arst tuvastas pärmiseene ja määras raviks kreemi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teooria ei vasta alati praktikale...
Kõige reaalsem põhjus on ikkagi partnerilt saadav nakkus. Ehk tasuks mõlemale teha üheaegne tablettravi.
Teine võimalus on, et vaatamata ravile on seen ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: