Valge krobeline katt varjatud eesnahal jms 02.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Peaks vist selle teema panema nahaahaiguste osakonda aga sealne tädi tundub mitte kodus olema, seega... ;)

Olen kolmekümnendates. Umbes kuus kuud tagasi hakkasin täheldama, et eesnaha alla peenisepea poolsesse otsa ja eesnahaväädi ümber hakkavad tekkima valged krobelised soolatüüka moodi moodustised. Eesnahk muutus sealt krobeliseks ja väädile on nüüdseks tekkinud üsna paks armkude, mille tõttu on see ka lühemaks jäänud (ei veni enam). Valu ega sügelust ei kaasne, küll aga on eesnahk kokku tõmmanud (ka veidi nagu armistunud sõõr) ja jäiga peenise puhul ei sa enam eesnahka üle pea tõmmata (väät on pingul ja ei lase eesnahka edasi ja eesnahk ka vähem veniv). Urineerimisava kõrvale peaotsa on ka valged laigud tekkinud, kuigi mitte sarnane krobeline.

Kuna foto on sõnadest kõnekam, siis on asi fotode kujul näha siin:
http://tinyalbum.com/a/3774 (parool: disease)

Suuremaid pilte näeb kui võtta pildi alt "original" link. Noksipea tavaliselt ei ole nii kuiv kui pildilt näha, see kuivas pildistamise käigus. Valge "katt" on nagu kare mitte tundlik surnud kude. Kare ring on ka ümber eesnaha. Asi eritab ka teistmoodi lõhna, mida ei oska kirjeldada, kuigi lõhn väga vänge pole.

Hügieenist pean lugu, olen alati noksi hoolikalt pesnud, kaasa arvatud eesnahaväädi ümbrus (kuna seal on lühikese väädi tõttu palju väikesi urkaid). Ennem pesin dushigeeliga, kuigi umbes aasta tagasi hakkasin pesemiseks vähem seepi/geeli kasutama ja eesnaha alt olen ainult palja veega pesnud.

Olen viimastel päevadel üritanud asja veidi omal käel uurida ja sümptomid nagu vastaksid sellisele asjale nagu Balanitis Xerotica Obliterans (BXO) / Lichen Sclerosus et Atrophicus. Lisaks veel liiga lühike eesnahaväät (frenulum breve) kuid see on vist eraldi teema.

Mida arvata? Kahjuks ei usalda paljusid arste ja seepärast ei ole tahtnud suvaliste juurde ka minna. Kuid midagi tuleb nüüd siiski ette võtta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tundub, et teie pandud BXO diagnoos on tõene. Tegemist on üsna keerulise haigusega, kuid arvestades teie vanust võiks siin siiski veel ka konservatiivse raviga edu saavutada. Halb lõhn ja katt kipuvad viitama siiani käigusolevale mikroobsele põletikuprotsessile. Seega peaks alustama eesnaha aluse sekreedi külvist. Visiidieelsed soovitused leiate portaali sektsioonist Tasub teada - Uuringud meestele.
Lahenduse otsimist pikemalt edasi lükates võib ainsaks lahendusteeks saada eesnaha täielik eemaldamine.
Edu soovides
Margus Punab