Trihhomonoos 21.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,
Kas on võimalik, et latentselt kulgev trihhomonoos meesterahval on andnud laboris valenegatiivse tulemuse, kuid partner on nakatunud ning laborist naisel tulnud positiivne vastus? Kas aastaid kulgenud asümptomaatiline ja aeg-ajalt ägenev eesnäärme põletik võib olla põhjustatud trihhomonasest? Ja kas laboritest võib sõltuda haiguse faasist, s.t. on positiivne ägedas ja negatiivne latentses faasis? Kas on võimalik, et hoopis naisel on kulgenud asümptomaatiliselt ning pole eelnevalt positiivset testitulemust andnud, kuid nüüd on äganenud ja test positiivne? Abieluväliseid kontaktne pole olnud, seega muid põhjusi ei saaks olla, kui latentse nakkuse manifesteerumine? Valikravi siis mteronidasool?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina olen trihhomonoosi diagnoosiga väga ettevaatlik. On laboratoorseid meetodeid, mis annavad palju valepositiivsed vastuseid ja on meetodeid, mis võivad omakorda anda hoopis valenegatiivseid vastuseid. Vastamiseks peaksin ma täpselt teadma, mis meetodil ja millises laboris on test ühel või teisel juhul tehtud ja ka siis on tegemist minu subjektiivse hinnanguga. Trihhomonoos üksi on minu arvates eesnäärmepõletiku puhul üksinda mittepiisav põhjus.
Lugedes lugu, tundub mulle, et tegemist on tüüpilise pikalt vinduma jäänud sugutrakti kroonilise põletikuga perekonnas. Ainult metronidazoolile ma selle ravis küll ei panustaks. Enamasti on tegemist siiski mikrofloora tasakaalu tõsisema häirega ja vaja on kompleksemat lähenemist.
Rõhutan - antud juhul on tegemist on ühe arsti subjektiivse seisukohaga piiratud informatsiooni tingimustes.
Edu soovides
Margus Punab