orgasmi saamine mehel 16.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25-aastane naine, mees on 32. Oleme tuttavad olnud juba mitu aastat, koos elanud sellest viimase aasta. Probleem on seotud meie seksuaaleluga. Kui tutvusime, siis polnud mingisugust probleemi, see on viimastel kuuudel esile kerkinud. Nimelt mees väidab, et tema ei saa vahekorras olles orgasmi (st. rahuldust) ehkki seemnepurse toimub (sperma eraldub - mõnikord vähem, mõnikord rohkem). Oleme proovinud erinevaid poose ja võtteid, kuid ei midagi. Mees väidab, et on naisi, kellega on hea seksida ja saab alati orgasmi (vahet pole, mis asendeid kasutada) ja on naisi, kellega ei olegi seksuaalset klappi (nn. seksuaalne sobivus või keemia). Mees on kogenud väga head seksi, kuid minuga see nii pole. Ja ta lahterdabki naisi kaheks - kellega on hea seksida ja kellega mitte. Seksiisuga mehel probleemi pole, pigem ta kardab pettuda ja siis ta ei hakkagi proovima ega üritamagi.
Mees väidab, et see on tema probleem ja ainult tema saab seda lahendada. Mina olevat igati okei ja parem kui keskmine Eesti naine. Olen vaikselt soovitanud, et järsku võiks ta meestearstile-seksuoloogile konsultatsioonile pöörduda aga ta ei taha sellest midagi kuulda ja ütleb, et saab selle probleemiga ise hakkama. Aga paraku pole midagi muutunud - probleem on lahendamata ning mees langeb depressiooni pea igat vahekorda (kuna rahuldust ei saa) ning siis ei saa temaga enam üldse millestki rääkida.

Kas teie, kui meestearst oskate lahti seletada, kas tõesti on nii võimalik, et mehed ei saagi orgasmi (rahuldust) osade naistega seksides või on orgasmi saamine lihtsalt meeste mõtlemises kinni (st. psühholoogiline probleem). Paraku ei oska mees ka seda ise seletada, et miks osade naistega on hea voodis ja osadega mitte. Olen tõesti mures, kuna armastan oma meest väga ja soovin, et meie seksuaalelu saaks korda ning et mees seda naudiks ja saaks rahulduse. Kuid praegust tundub küll nii, et olukord on täiesti lootusetu ja väljapääsu pole. Lisan veel seda, et mina olen meie seksuaaleluga väga rahul, probleem on mehes.

Aitäh jube ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ütlen kohe, et sellist keerulist lugu vahendajate kaudu lahendada ei saa. Suure tõenäosusega on reaalsed põhjused siiski olemas, kuid kuskil mujal kui välja öeldakse. Mehed kipuvad ju omi probleeme ka iseenda ees eitama. Algul polnud ka ju probleeme?
Juhud, kus orgasm ja seemnepurse pole omavahel seotud on võimalikud, siiski väga harvad.
Probleemi lahendamise osas on Eestis parim spertsialist dr. Olev Poolamets. Aga mees peab ise tahtma probleemi lahendada. Teie saate teda selleks (vaid) suunata/toetada.
Edu soovides
Margus Punab