Küsimus 30.12.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aegajalt punetab eesnaha alt.See on kestnud umbes kolm kuud.Eriti siis,kui väga higistan.Viimane vahe oli umbes kolm nädalat.Olen peale pannud briljantrohelist siis on järgmine päev korras,kuid mõne aja pärast kordub.Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha ja peenise pea punetust põhjustavad enamikul juhtudel kas seen või bakteritest põhjustatud põletikud. Tavaliselt tekivad või ägenevad need põletikud peale vahekorda. Briljantrohelist nii õrna koha peale korduvalt panna ei soovita. Parim variant oleks, kui te tuleksite järgmise ägenemise ajal analüüsiude võtmiseks vastuvõtule. Kui saab teada punetuse põhjuse, siis saab teid loodetavasti ka terveks ravida.

NB! Eesnaha külvide võtmise eel ei tohiks piirkonda vähemalt 12 tundi, veel parem 24 tundi pesta.

Edu soovides

Margus Punab