valus eesnahk 12.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!Olen 21 aastane noormees,mure on selline,et suguti eesnahk on otsast paistes,ning kui tahaks seda taha tõmmata on see väga valus,selline tunne nagu hakkaks see rebenema.See on kyll võimalik aga väga valus.Viimasest vahe- korrast kindla partneriga on möödas umbes ca 10 päeva.Ta tarvitab raseduse vastaseid tablette,aga viimane kord ta tarvitas teistsuguseid kui muidu ja lisaks kerge külmetuse tõttu ka antibiootikume.Sugutist tekib ka natukene mingisugust halli limasarnast vedelikku.Olen määrinud mõned päevad kreemiga mis on mõeldud naha haavade paranemiseks aga pole mingit tolku olnud.On olnud sarnane mure ka varem aga see ei olnud nii valus ja tydruku günekoloog andis siis mõlemale ühe tableti ja see aitas suht kohe.Lugesin ka teisi küsimusi ja vastuseid ning tundub ,et tegemist on eesnaha põletikuga.Aga mis te arvate mis mul viga on ja mida peaksin tegema,mis rohtu võtma?Ettetänades Ants

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna lisaks eesnaha põletikule on ka eritus kusitist, siis tasuks kiiresti ära teha suguhaiguste uuringud. Võite pöörduda meestekliinikusse, aga vanuse järgi saate abi ka noorte nõustamiskeskustest (otsi lähim www.amor.ee). Eesnaha põletiku vastu võite apteegist küsida klotrimazool kreemi, mida võiks kasutada 2 korda päevas 5 päeva jooksul. Kindlasti peaks põletiku suhtes uuringud ära tegema ka teie partner.
Edu soovides
Margus Punab