Varahommikune WC soov 08.12.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 22. aastane ja selline mure, et nädalas keskmiselt paaril-kolmel korral ajab urineerimisvajadus öösel üles ja see toimub kindlatel kellaaegadel (kell 05.00-07.00). Samas olen ka selline kes, kuuleb igat krõbinat ja ka selle peale ärkan tihti. Ning olen ka täheldanud seda, et kui õhtu jooksul joon palju vedelikku siis on enamvähem kindel et ärkan varahommikul selleks ülesse. Muid kaebusi nagu pole.
Saatsin mingi aeg tagasi ka ühele tunnustatud meestearstile kirja ja tema pakkus, et tegemist on kas stressi mõjuga või põletikuga. Mõlemad on tõenäolised ja otsustasin minna põletiku varianti kontrollima. Seda juba ühe teise meestearsti juurde kuna asi otseselt väga ei häiri ja järjekorrad ei lubanud selle tunnustatud arsti juurde minna (kes on muidu ka minu esimene valik olnud enne). Käisin täna esimesel konsultatsioonil arsti juures ära, ta määras mulle põletiku testimiseks sperma analüüsi ja kirjutas kohe välja ka retsepti. Ei taibanud kohe ka küsida, et mis rohi on... Rohu nimi oli Xatral SR 10 mg (sisaldab alfusosiinvesinikkloriidi). Pärast rohu juba ostnuna lugesin infolehte ja esimesena torkas silma, et tegemist on rohuga mis on mõeldud eesnäärme healoomulise suurenemise raviks... Ning lisaks tekitab veel uimasust ja peavalusid jne....
Minu küsimus on järgmine : kas see rohi on ikka põhjendatud kui veel ei ole täpselt teadagi mis põhjuseks on (äkki on põletik või stress). Ma pole seda võtma hakanud kuna mulle tundub, et kuidagi liiga kergekäeliselt kirjutati see välja. Kui "karm" rohi see ikka on? Ma saaks aru kui oleks väljakirjutatud mingid looduslikud ravivahendid või siis vitamiine vms, kuid et kohe selline ravim...?
See asi on mul olnud juba väga pikka aega, võimalik isegi, et juba teismelise eas. See on selline asi mis, mind väga ei häiri, kuid kartuses, et äkki on mingi põletik vms otsustasin ikka kontrollida. Äkki võib põhjuseks olla see, et see on lihtsalt füsioloogiline eripära, mida mõjutab lisaks veel õhtune vedeliku joomine ja stress ja sellest tulenevad unehäired? Sellist asja, et iga kahe tunni tagant vetsu peaks minema ei ole kunagi esinenud...

Ette tänadesArst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Unehäired, liigne vedelikutarvitamine paari tunni jooksul enne magaminekut, võimalik põletik - kui lugeda ette võimalikud põhjused. Selle ravimi määramine on meil tüüpiline juhtudel, kui kaebused pikemalt kestnud. Toimib see eesnäärme sees lihaseid lõõgastavana ja seeläbi loodame, et ka uuringutulemused on selle ravimi foonil täpsemad. Kõrvalmõjud on suhteliselt harvad.
Täpne raviskeem ja üldse ravi vajadus sõltub uuringutulemustest. Tundub, et teie puhul võib esmatähtis olla hoopis käitumisharjumuste muutmine.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kuulike peenisel!

Aastaid tagasi on lóódud peenise peale kuulike.Nyyd oleks soov see välja lóigata.Kas teie tegelete selle välja lóikamisega vói pean kuhugi mujale minema?Kui ei tegele,siis kuhu ma peaksin minema?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pöörduge palun uroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

lihtsalt

tere.mul selline küsimus oleme enne teie juures arstil käinud ja oli soov saada last ja paarikuu ravimisest ka saime.kuna on soov ka teine saada sii pole naine jälle veel jäänud.sünnitusest möödas 9 kuud.kas ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pimesi ravi tõesti teha ei soovita. Mina soovitaks esmalt ikka umbes pool aastat rahulikult seksiga tegeleda ja kui siis ei õnnestu, saate teha analüüsid ja otsustada lisaravi vajaduse üle.
Edu soovides
Loe edasi

väike peenis


Mu peenis on jäigastunult 10-12cm.kindel soov oleks seda operatsiooni abil suurendada.Kui palju on võimalik sefda suurendada.


ette tänades.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Erinevad lahendusteed ja nende tulemuste piirid olen kirjeldanud mõni vastus tagasi. Kahjuks hetkel Eestis peenise suurendamise operatsioone ei tehta. Kui on kange soov, siis saan teile korraldada opi ...

Loe edasi

Ümberlõikus

Kui oleks soov 20-aastasel mehel teha ümberlõikus nö. kosmeetilistel põhjustel (meditsiinilist probleemi pole), kust saaks selle kohta lisainfot?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lisainfot saab vastavat operatsiooni läbiviiva arsti käest. Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

impotentsus

Ei ole naisterahvaga olnud vahekorras juba 8a.Olen transvestiitsete kaldu-

vustega.Tekkis tugev soov naisestuda.Olen kolm kuud võtnud iga päev

androcur-50 1.tableti ja estradiol ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Hormoonravi ei ole kunagi lõpliku tagajärjega, nii ka teie puhul.

Soovitan teil edaspidise ravi koordineerimiseks pöörduda dr. Olev Poolametsa või dr. Imre Rammuli poole.

Edu soovides
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: