mädapaise 08.12.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.
mul on päraku ääres pompoon, vähemalt tundub nii kui olen piltidelt vaadanud et milline see olla võib.
igatahes see tekkis mul umbes nädal aega tagasi, kuid siis oli ta kergelt vesivilli sarnane. ehk siis vetruv, ja nyyd nädala ajaga on see kasvanud suureks ja on lausa talumtult valus.
hetkel olen teinud kummeli kompressi ja pannud ka sibulat sinna peale ( lugesin kuskilt et need aitavad)
Leidsin ka kapist antibiootilise kreemi Fucidin ja määrisin seda sinna peale . see hakkas kipitama
üritasin ka ise torgata seda et saada mäda kätte, esimese korraga tuli verd,( kuid mitte eriti )
see muna on umbes kirsi suurune, ja kohati on tunne et see muutub suuremaks.
ette tänades
Andres

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist pärasoole veenilaiendiga. Torkide seda ise ei tohi! Kui probleem püsib, siis soovitan pöörduda perearsti poole. Esmaseid ravimeid saate küsida ka apteegist.
Edu
Margus Punab