mikis tal läheb märjaks 25.12.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu noormees on 24-aastane. Tal ei olnud kunagi mingeid probleeme. Käis vahepeal ennast kontrollimas ka. Kuid mulle teeb muret selline asi, et tal enne vahekorda juba läheb peenis märjaks. Kas see on sperma või mis see eraldub temal? Kas sellest võib ka rasedaks jääda? Või see on lihtsalt midagi tavaline, et läheb meestel ka märjaks nagu naistel. Lihtsalt eelmisel poisil niimoodi ei olnud ja see, et sel poisil on - see teeb muret! Äkki see on haigus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Samale küsimusele olen varem korduvalt vastanud. Pikema vastuse leia sealt.

Peenise otsa niiskumine seksuaalse erutuse ajal on väga individuaalne.

Üldjuhul on tegemist kusetoru niisutavate näärmete sekreediga ja sellest rasedaks jääda ei tohiks.

Ridade vahelt loen välja, et kasutatete kontratseptsiooniks katkestatud suguühet. Kui see on nii, siis soovitan kindlasti leida kindlam meetod. 30-40% sellele meetodile lootma jäävatest paaridest rasestuvad aasta jooksul.

Edu soovides

Margus Punab