mehe seksuaalvajadused ja rasestumine 14.10.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Minu abikaasa on 24 aastane ja meil on selline probleem, et tahaks normaalset seks elu ja last saada. Abikaasal oli raske avarii umbes 3 aastat tagasi ja sellest tingitud seljavigastus, mis hetkel on sellisel kujul, et ühe seljalüli vale asendi tõttu on seljaaju suhteliselt kitsaks sooneks tõmmatud( ühesõnaga ei ole ühe lüli vajel seljaajul piisvalt ruumi). Arst ei ole talle seda konkreetselt öelnud, et see mõjutaks ka tema seks elu. Kuid ta ise on tähele pannud, et enne avariid oli ta seksuaalselt palju aktiivsem kui praegu. Ta ütleb, et ei taha seksi ja ei ole isu selleks, peenis ei erutu ka piisavalt kõvaks isegi kui ta tahav. Mõned korrad oleme ka täheldanud, et ta saab küll orgasmi kätte aga spermt ei tule.
Mis on meie võimalused, et saada oma seksuaalelu korda ja võib-olla ka lapsi saada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võimalused on head. Selja vigastused võivad tõesti sageli ka seksuaalelu mõjutada. Antud juhul tuleks läbi teha korralikud uuringud ja alles selle alusel saab õelda kuidas üht või teist probleemi lahendada.
Soovitan soojalt pöörduda oma hää kolleegi dr. Olev Poolametsa vastuvõtule Meestekliiniku Tallinna osakonnas, kellel selliste murede lahendamiseks Eestis suurim kogemus.
Edu soovides
Margus Punab