HPV test 27.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus järgmine. Sain analüüside tulemused millel oli positiivne Ureaplasma urealyticum (sellega on asi selge) ja muu hulgas HPV,genotüüp (PCR) analüüsi ,väärtuse all: posit.tüüp 33, kõrge risk ja kolmandas tulbas, kommentaari all: tüüp LVX160, risk teadmata. Kuna arst ütles, et seda ravida ei saa siis palun kommentaari, et mis ohtu ülaltoodud viirus kujutab mulle endale ja mu naispartnerile ja kas ma/partner peaksime midagi ette võtma ?
Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna keegi ei oska saadud infoga midagi peale hakata ongi põhjus, miks kaebusteta mehel ei tasu HPV uuringut teha.
HPV on sugulisel teel edasiaantav haigus, mis võib, kuid emaasti ei pruugi, mingit haigust põhjustada. Oma elu jookul on HPVga naatunud enam kui 70% seksuaalselt aktiivsetest inimestest. Nakatumise risk on üheselt seotud seksuaalpartnerite arvuga. Monogaamses suhtes ja juhul kui puuduvad muud sugutrakti põletikud, saab organismi kaitsesüsteem HPVst enamasti kiiresti jagu. Seega soovitan elada konservatiivsemat seks elu ühe kindla partneriga ja kontrollida viiruse olemasolu näiteks 12 kuu pärast. Partner peaks samuti käima regulaarses günekoloogi kontrollis ja seejuures informeerima oma arsti teie leiust.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Hpv test

Tere. Olen teinud paar aastat tagasi Hpv testi. Tulemused olid sellised
HPV 16 DNA Negatiivne
HPV 18 DNA Negatiivne
HPV kõrge riski (31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) DNA Positiivne

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui südamerahu annab, siis tasub kindlasti test ära teha!
Tulge visiidile- vaatame seisu üle ja võtame testi. 24 tundi mitte peenist enne visiiti pesta. Kaasa ka hommikune esmasjoa uriin.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: