lööve peenise peal 22.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Peenise peal ja pea all on punane lööve, mis küll ei valuta ega sügele, kuid näeb suhteliselt hirmuäratav välja. Algas eile tagasihoidlikult peenise pea alt kuid tänaseks on juba levinud üle terve pea.
Oleme partneriga selle nädala jooksul olnud tihedalt vahekorras (circa 20 korda), kas see võib mõjutada?
Partnertil tekkis samaaegselt tupesügelus. Ta hakkas paarkuud tagai ka beebipille võtma.
Enne sellist probleemi olnud ei ole. Partneriga oleme koos olnud juba pikemalt ja juhuseksi ei harrasta.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt siis aktiivsest seksist tingitud mikrotraumad, mis soodustavad mikroobide tasakaaluhäire/põletiku teket. Soovitan pidada seksis paar päeva pausi ja siis paar päeva kasutada preservatiivi. Kui kordub, siis peaks ära tegema ka põletiku uuringud. Probleemi lahtekoht ja lahendus enamasti naise poolel, sest mehe jaoks on 90% eesnaha põletikest sugulisel teel saadud(põhjustatud naise tupe põletikust). Beebipillid soodustavad tupe mikroobide koosluse muutust/ebastabiilsust.
Edu soovides
Margus Punab