Sooviks teie abi 04.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nonii, vastastie mulle mõni nädal tagasi, seoses eesnäärme järelraviga. Antibiootikumid reflex (kirjutati vist nii) on võetud ning hetkel söön rutiin c kvertsetiiniga ning prostamins tablette. Vahepeal on nagu siiski tunda siukest õrna ebamugavus tunnet alakõhus, konkreetset valu enam pole nagu oli ennem (enterokokk bakter sai välja ravitud süstidega). Samas dr Ausmees ütles viimasel visiidil, et need õrna valu põhjutajad pidid olema kahjustunud koed vms, et need pidid iseseisvalt kaduma vms? Peaksin ma peale tablettide võtmist veel korra proove andma minema? Viimane kord ei leitud spermast midagi, kuid öeldi et kerge kroonilise põletiku foon vms on.

Teine küsimus oleks veel, kuid see pole seotud teie erialaga aga ehk oskate aidata. Nimelt on probleemiks higistamine. Ma higistan tohutult, otsaesine läheb poes olles, sünnipäeva lauas istudes jms märjaks. Tekib nö kerge äravuse moment nagu, kuigi seda ei tohiks üldse ollagi. Olen kergelt ülekaaluline. Kõik algas sellest, 2 aastat tagasi oli kas mumps või süljenäärmete põletik, peale sedaläks vererõhk kõrgeks (öeldi et kõrgvererõhu tõbi) ning tekkis higistamise probleem. Ja sellest ajast alates higistan kohutavalt. Hetkel söön ka betaoc zok 50mg tablette, sõin ka fluanxol tablette (ärevuse häireks vms), kuid kuna tulemust mina nendel ei näinud 8 kuu võtmise järel loobusin neist, samuti tõstsid need kohutavalt keha kaalu. Hiljuti tehtud kilpnäärme analüüsid on korras. Mis moodi ma saaks normaalse inimesena jälle ringi käia, ilma pidevalt higistamata? Kuhu peaks suunduma vms?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletiku kaebused kipuvad tõesti püsima veel jupp aega peale põletiku ja mikroobi väljaravimist. Oluline on võrrelda muutust ajas ja soovitavalt nädalat nädalaga, sest kiiremaid muutuseid tavaliselt loota ei saa.

Probleeme palju ja ega neid ikka kaugjuhtimise teel ei lahenda. Võimalusi samuti mitmeid - kui mumpsist oli haaratud ka munand(id), siis võib kindlasti karta meessuguhormoonide taseme langust, mis soodustab nii ülemäärast higistamist, kui ka kaaalu tõusu. Samas võib ülekaal põhjustada nii higistamist kui ka hormoonide tasakaalu nihet. Ülekaal soodustab vererõhu tõusu. Ärevushäire kõigele lisaks.
Edu soovides
Margus Punab