veenilaiend või tromb? 02.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on juba pikemat aega (kuskil aasta vist) olnud aegajalt tualetis ebamugav istuda. Mureks on päraku välisserval olev veenilaiend. Seda on olnud ka varem, et see niimoodi paisub. Olen sellele lihtsalt sõrmega peale surunud ja see on mõneks ajaks ära kadunud. Praegu tundub teisiti. Sõrmega katsudes on see justkui kõvem kui varematel kordadel. Arvan, et ehk olen seekord sellele liiga kõvasti peale surunud ja see on kas paistes või on tekkinud soone sisse verehüüve. Aga see on ju ohtlik kui veen on ühest kohast täiesti ummistunud? Ja kui nüüd veenile suruda, siis võib see klomp ju tükkideks laguneda? Kas see tükike võib hiljem iseenesest veres lahustuda? Otsustasin siis ise kontrollida, et kas see on siis tromb või mingi veenisõlm ja torkasin sinna sisse süstlanõela. Ma ei tea, kas nõel oli liiga peenike või mis, kuid sealt tuli vaid mõni tilk verd. Veenilaiendi või -sõlme puhul oleks ju pidanud see koht tühjaks jooksma? Või ehk oli see klomp ees? Siis läksin veelgi kaugemale ja tegin sellele kohale lühikese, u 5mm pikkuse sisselõike ziletiga, et kui on klomp, siis peaks see ju veenist välja vupsama. Ma ei tea kas lõige oli liiga madal või lühike, aga mingit klompi küll välja ei tulnud, pressisin küll sõrmedega. Kõigest mõned tilgad verd (tähendab jõudsin ikka veenini, vist...)
Kas see tromb või mis, võib aja möödudes iseenesest ära paraneda? Kui kasutada mingeid salve või midagi... Või aitab nüüd vaid operats? Ma ei mäleta millal viimati arsti juures käisin ja ei tunneks vist oma perearsti nägupidi äragi... Olen 27a mees ja töötan ehitusel.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ärge nüüd ennast ise küll opereerima hakake - võib väga hullusti lõppeda!
Pärasoole veenilaiend on krooniline haigus, mis kipub kordumiste puhul järjest raskemini taanduma. Minu esmane soovitus oleks minna apteeki ja paluda pärasoole veenilaienid raviks mõeldud küünlaid või kreeme. Kui probleem ikkagi püsib või kipub sageli korduma, siis soovitan soojalt kirurgi külastada, kes peale läbivaatust saab otsustada optimaalse ravimeetodi osas.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Testosteroon ja veenilaiend.

Kuidas mõjutab tervist nebidokuur, kui on veenilaiend munandikotis. Kas on mingit ohtu tervisele. Veenilaiend valu ei tee. Nebido kuur määrati, kuna testosterooni tase on liiga madal.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Veenileiend hormoonasendusravi ei mõjuta. Arvestades aga vanust kus madal testosteroonitase on suhteliselt harv leid, küsiks, mis on madala testosteroonitaseme põhjus. Kui selleks on munandi kahjustus, ...

Loe edasi

munandite veenilaiend

Tere,

olen oma mehega abielus olnud 13 aastat ja ei ole kordagi rasedaks jäänud.
Mul on eelmisest abielust laps. Alles hiljuti sain teada, et mehel on selline haigus nagu munandite veenilaiend ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mehe viljakust ei saa hinnata ainult ühe haiguse leiu alusel. Munandikoti veenilaiend on oluline meeste viljakust kahjustav haigus kuid alati see siiski spermatosoidide funktsiooni ja viljakust ei häiri. ...

Loe edasi

munandi veenilaiendid

kui on tegemist munandi veenilaiendiga.. ja arst ütles et tulevikus läheb veen laiemaks ja siis suletakse alakõhust veresoon mis on vigane..
aga küsimus on selline et mul on selle ootamisega ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei - veenilaiend ei süvene ja ei suurene kiiresti. Ilmselt on siin lisaks veel mingi probleem - kõige suurema tõenäosusega mingi sugutrakti põletik. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

Valu

Tere,oskate te öelda mis võib olla põhjuseks vahelduva eduga esinev valu munandites?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Krooniline sugutrakti põletik. Harva munandikoti veenilaiend. Vaadake lisaks portaali sektsioonist Tasub teada / uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

probleem munanditega

mul on vasakpoolsel munandil mingisugune klomp või mügarik....
mis see võiks olla???
ette täandes

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võimalikeks variantideks on munandikoti veenilaiend või munandimanuse tsüst. Kui muutus on tekkinud hiljuti, siis tuleb kindlasti välistada ka munandi kasvaja võimalus. Soovitan soojalt meestearsti külastada.
Loe edasi

veenilaiend munandis

Tere!
Mu mehel avastati ühes munandis veenilaiend ja arst soovitas, et noortel meestel tuleks see opereerida,sest seprma kvaliteet muidu langeb ja ei pruugi lapsi saada. Seoses sellega tekkisid mõned ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Opereerima peab vaid neid mehi, kellel on suur veenilaiend või veenilaiend juba kahjustab munandit. Mingil juhul ei pea lõikama kõiki 17-20% mehi, kellel selle haiguse diagnoosida võib.
Operatsioon ...

Loe edasi

veenilaiend

Tere, mul on ühel munandil veenilaiend, et tekkis selline küsimus: kuidas ja mis moodi see potentsi mõjutab? ja kuidas seda ravitakse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kõigepealt tuleb selgeks teha, kas seda üldse on vaja ravida. 80 % veenilaiendiga meestest ei vaja mingit ravi.
Veenilaiend võib esmalt mõjutada mehe viljakust. Paarkümmend aastat hiljem võib enneaegselt ...

Loe edasi

Munandikoti veenilaiend

Kui munandikoti veenilaiend vajab operatiivset ravi, siis kui keeruline selline operatsioon on? Kas operatsioonil võib olla mingeid negatiivseid tagajärgi? Milline on opertasiooni mõju viljakusele? Kui ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lööge otsingusse sisse `munandi veenilaiendi operatsioon`, sealt leiate minu 15.01.2004 antud põhjaliku vastuse.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

veenilaiend

Tere
küsimus järgmine .Kui on suuremat sorti munandi veenilaiend ,kas siis tuleks vältida spordi tegemist.Mõnikord on peale trennitegemist kuidagi ebamugav tunne selles piirkonnas ja selle poole ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui on suuremat sorti veenilaiend, mis ka häda teeb, siis soovitaksin küll operatiivset ravi. Spordist loobumine ei likvideeri põhjust.
Edu, Margus Punab

Loe edasi

VeenilaiendTere

Kuidas võib kahjustada tervist munandikoti veenilaiend?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjustus sõltub ühelt poolt veenilaiendi suurusest ja teisalt ka munandite mahust. Suurtele munanditele ei jõua (väike) veenilaiend tavaliselt olulist mõju avaldada. Raskematel juhtudel halveneb eelkõige ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: