pärak 12.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27 a mees. Viimasel ajal on mul vaevused wc-s käimisega. Nimelt- häda on suur , aga kui wc-sse lähen, ei tule midagi. Ainult mõned pabulad, ja natuke ka verd. On ka valus punnitada. See on kestnud juba peaaegu pool aastat. Vahepeal on kõik korras, aga siis hakkab jälle pihta. Viimasel ajal on asi nii hulluks läinud, et ei taha wc- sse minnagi. Oskate äkki öelda, milles asi võib olla? Mis aitaks? Kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvn, et pöörduma peaksite esmalt oma perearsti poole. Tema saab teha esmase läbivatuse ja otsustada kirurgi lisakonsultatsiooni vajaduse suhtes.
Võimalikke variante on mitu: pärasoole veenilaiend, -lõhe. Kindlasti mitmed veel. Kahjuks pole ise vastava ala spetsialist ja kindlasti pole minu vastus siin kõikehõlmav. Oluline on vajalikud uuringud kiiresti ära teha!
Edu
Margus Punab