Mures 09.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
meie puhul on probleemiks viljatus. Mina käisin LAPil, leiti I astme endometriios.Muidu kõik muu korras ja selles ei olevat põhjus, miks ei ole rasestunud varsti juba 2a jooksul.
Mees andis analüüsi meestekliinikus ja sealt koorus välja selline näitaja nagu Mar test IgG 38%.
See siis näitab, et seemnepurskel hakkavad spermatosoidid kokku kleepuma omavahel? Kui tõsine antud näitaja on? Kas see võib olla meie viljatuse põhjus? Millest selline asi võib tekkida?
Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

MAR test viitab immunoloogilise viljatuse VÕIMALUSELE. Antud puhul on tegemist piiripealse tulemusega ja peaks tegema veel vähemalt ühe testi (soovitavalt ravi foonil), et täpsustada kui tõsine antud probleem on. Immunoloogilise viljatuse tüüpiliseks käivitajaks on mõni läbipõetud põletik, samas on selle teket seostatud ka paljude teiste androlooguliste haigustega nagu näiteks ka munandikoti veenilaiend.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

HIV nakatumine

Tere! Olen väga mures ja ei saa magada. Olin vahekorras sekstöölisega. Kasutasin kummi ja see ei purunenud. Ei suudelnud ega katsunud tema naise kehaosi. 13 päeva hiljem on mul keskmine peavalu, kuum tunne, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tõenäosus on väike.
Südamerahu tagasisaamiseks tasub kindlasti ennast kontrollida.
HIVi esmased nähud on üsna mittespetsiifilised ja ka antud vaevuste kompleksil on palju erinevaid võimalikke ...

Loe edasi

Sperma kvaliteet

Tere, olen mures, kuna olime mehega töö tõttu 6 kuud lahus ja peale taaskohtumist rasestusin kohe esimesest vahekorrast. Laps on küll väga oodatud, kuid mures olen seetõttu, et kuna me polnud nii kaua ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kohale jõuavad siiski vaid teie sugutrakti poolt positiivselt välja valitud eriti head ja sobivad spermid. Seega pole põhjust karta tavalisest suuremat riski lapsele. Rahu!

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: