rinna nibud 03.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

ehk siis olen varsti 18a. ja rinna nibud on ikka nagu kuidagi väljaspool ja suured ning nagu natuke paistes, olen lugenud et see võib olla tingitud vastassugu hormoonidest või m idagi, samas kas on veel lootust et nad taanduvad või ei.
ja kas aitaks näiteks rinnalihaste treenimine?
sooviks lihtsalt teada mingeid koduseid vahendeid kuidas saaks asja parandada, ilma et peaks arsti külastama, ehk oskate aidata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Parim kodune vahend - mitte põdeda oma kehaliste omaduste pärast. Iga inimene on loodud veidi isesugusena ja enamasti keegi teine peale teie enda seda iseärasust üldse ei märka. Seega vähem põdemist, siis pole ka probleemi. Kehaline treening kindlasti paha ei tee, aga kindlasti ei tohi treenida vaid ühte lihasgruppi. Kui olete vähegi ülekaaluline, siis veidi aitab kaalu langetamine.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Günekomastia

Tere! Mul on küsimus seoses suurenud rinnanibude pärast. Mul on põhimõtteliselt samasugused nagu alloleval pildil on näha.
http://lagynecomastia.org/gynecomastia-overview/7-types-of-gynecomastia/gynecomastia-type-1/

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Esmalt on vaja ära teha hormoonuuringud ja läbivaatus. Siis saab hakata rääkima põhjustest ja ravist. Ilma retseptita kahjuks sellesuunalisi ravimeid kätte ei saa.

Loe edasi

nibud

Tere,selline küsimus,et olen 22 a. mees. Ja nibud oleks mul nagu veidi õhku täis(punnitavad välja poole) nagu naisel.On sellisest asjast võimalik lahti saada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on tegemist individuaalse eripäraga. Kuna mõnikord on põhjuseks naissuguhormoonide liig organismis, siis tasuks igaks juhuks ehk määrata mees- ja naissuguhormoonide tasakaal organismis.
Edu ...

Loe edasi

Rinna nibud

Kas see on normaalne, et rinna nibud on nagu õhku täi, kui külma saavad või puudutad muutuvad väikseks ja kõvaks. Olen 16 aastane.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Täiesti normaalne, eriti teie eas.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: