Kas kondüloomid või midagi muud? 06.03.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25-aastane mees. Mõned kuud tagasi avastasin oma peeniselt nahast veidi kõrgemad nahavärvi punnid. Enamik neist on alla 1mm läbimõõduga, üks aga suurem - nii umbes 2-3mm läbimõõduga soolatüüka sarnane.
Nad ei asu mitte ainult peenise eesnaha tipus, vaid ka kesosas.
Mulle tundub, et viimase kuu-pooleteise jooksul on neid natuke juurde tekkinud. Kokku on neid umbes 10 või natuke enam. Mingeid kaebusi nendega seoses ei ole.
Olles uurinud neid sümptomeid internetist, paneksin ise endale diagnoosiks kondüloomid. Mul on juba mitmendat aastat püsisuhe ning varem midagi sellist täheldanud ei ole. Kas on võimalik, et tegemist on teravate kondüloomidega või tuleks kahtlustada midagi muud?
Lisaks eelnevale on mul diagnoositud ka fimoos. Kas see võib olla kuidagi seotud eelpoolkirjeldatud probleemide tekkega?

Ette tänades!
A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suurima tõenäosusega võib tõesti tegemist olla kondüloomidega, kuigi kindlalt saab seda väita alles peale läbivatust. Haigust põhjustab HPV viirus, mis võib organismis ilma haigusnähte põhjustamata püsida aastaid, samas võib tegu olla ka värske nakatumisega. Fimoos mõjutab peenise hügieeni ja teatud juhtudel ka selle piirkonna naha ainevahetust, mistõttu võib seda pidada eesnahaiguseid soodustavaks teguriks. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kondüloomid?

Tere! Mul olid ennem kondüloomid peenisel, sai meestearstil käidud ja sain abi, nüüd taas probleem? Küsimus, kas need samused võivad ka päraku ümber tekkida, ja kas selle probleemiga võib ka kiirelt meestearsti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kondüloomid võivad tõesti ka pärasoole ümber tekkida. Meestekliinikus (www.meeste.kliinik.ee) võite tasulisele vastuvõtule löögile pääseda nädala jooksul, haikekassa poolt kaetud vastuvõtu puhul peab arvestama ...

Loe edasi

kas mul võib...

...olla mingi suguhaigus.Olen mees ja mu suguti eesnaha all, suguti pea juures on mõningad imelikud valged nahatükid?Nagu puuseen mis puu küljes on.Kas see võib mingi suguhaigus olla või mis?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma teid nägemata midagi täpset öelda ei saa. Haigustest võiks kõne alla tulla papilloomiviirusest tingitud kondüloomid. Soovitan tulla vastuvõtule. Probleemi optimaalse käsitluse leiate portaali sektsioonist ...

Loe edasi

kondüloomid

kui mehel olid kondüloomid kas ta võib olla pärast punnikeste kasutamist vahekorras ilma kondoomita.?kas sperma on ka nakkusohtlik?kas kondüloome põdenud mees võib saada isaks(või kahjustab see haigus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui kondüloomid on välja ravitud võib seksuaalelu elada ilma kondoomita st. et sperma pole siis nakkusohtlik. Kondüloome tekitav papilloomiviirus viljakust ei mõjuta.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: